Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

#ГероїСередНас. Депутат Київради Юрій Федоренко нищить ворога на фронті

  • 1676
#ГероїСередНас. Депутат Київради Юрій Федоренко нищить ворога на фронті

Депутат Київської міської ради від «Слуги Народу», а тепер командир 4-ї роти 128 батальйону тероборони Києва Юрій Федоренко майстерно нищить ворога «на нулі» та в «сірій зоні». А у короткі проміжки вільного часу займається депутатськими справами та планує подальший розвиток столиці

До лав ТРО Юрій записався ще за півтора місяця до початку широкомасштабного вторгнення. Тоді депутат Київради опікувався тим, щоб новоутворена тероборона міста у найкоротший термін отримала приміщення та необхідну амуніцію. Каже, дещо не встиг, але на той час зробив все, що від нього залежало.

Тож для Юрія Федоренка з досвідом участі в АТО у складі роти спецназу Нацгвардії навіть не виникало питання, що робити 24 лютого.

«В АТО я отримав поранення і був звільнений у запас з обмеженням по здоров’ю. Але тероборона передбачає участь бійців, частково придатних до служби. Й оскільки маю досвід гарячої фази антитерористичної операції, я вважав, що можу бути ефективним у військовому плані», – згадує він.

Зараз його рота виконує функції артилерійської аеророзвідки й постійно знаходиться на передовій.

«Працюємо на лінії зіткнення, заходимо у «сіру зону» та безпосередньо близько до противника, щоб максимально проглянути його бойові порядки. Специфіка нашої роботи часто пов’язана з вогневим контактом, тому що підходимо до тих позицій, де ворог почувається більш-менш вільно», – обережно розповідає Юрій Федоренко про свою нинішню роботу.

Запевняє, що зараз з часів АТО у стрілкових боях нічого не змінилося, а от в усьому іншому – це повномасштабна війна, де противник застосовує всі види озброєння, авіацію, щоб знищити українців.

«Але вони не врахували, що українців неможливо ні перемогти, ні знищити», – констатує командир.

Водночас він зізнається, що найважче для нього на фронті – це звикати до втрат, та й звикнути до цього неможливо. А ще – бачити на деокупованих територіях велику кількість дітей-сиріт і розуміти, що це відбувається у нашій державі.

«Ми намагаємося максимально допомагати дітям, цивільним. Ділимося всім, що маємо – медикаментами, продуктами, солодощами, одягом. Звичайно, рідних та близьких ми їм повернути не можемо, але ми робимо все, щоб втрат серед цивільних не було», – свідчить Юрій Федоренко.

Він запевняє, що попри всі труднощі на фронті, його підтримують українська нація та українська земля.

«Хочу подякувати українській нації, кожному, хто допомагає ЗСУ та нашому підрозділу, всім волонтерам та меценатам», – каже Юрій.

Втім, не забуває він і про свою роботу мирного часу – депутатство. Водночас наголошує, що на фронті мандат депутата ніяких привілеїв не дає.

«Та яке тут депутатство? На фронті всі рівні, мандат жодної ролі не грає. Тут немає обраних», – говорить командир.

У Києві продовжує працювати його команда – помічники, колеги, які допомагають фронту. Тож цивільна робота на окрузі у столиці триває.

«Ключові аспекти погоджують зі мною, коли буваю на зв’язку. Далі ефективно працює команда, якій я щиро дякую, тому що роблять вони надзвичайно багато – починаючи від забезпечення ліками та гуманітаркою тих, хто цього потребує, і закінчуючи глобальними програмами з відновлення й розвитку міста», – розповідає депутат «Слуги Народу».

Він впевнений у перемозі України й будує амбітні плани на мирний час.

«Щиро розраховую на те, що вдасться очистити українське суспільство законними юридичними механізмами від зрадників і колаборантів. Очистити силовий блок від тих, хто працює не в інтересах держави. А далі потрібно займатися відновленням, розвитком економіки. Потужна економіка – це забезпечені люди та потужне військо», – ділиться планами Юрій Федоренко.

І ще одна мета є у командира роти: невідворотність покарання всіх, хто коїв злочини на території нашої країни.

«Щиро сподіваюся, що нам за аналогією з Ізраїлем вдасться сформувати орган, який виконуватиме функцію невідворотного покарання окупантів, що вчиняли злочини в Україні. Де б вони не знаходилися – чи то в росії, чи в інших країнах. Кожен, хто вчиняв воєнні злочини, має бути покараний. І має жити в страху, що за ним прийдуть. Це треба реалізувати», – підсумовує депутат.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy