#ГероїСередНас. Анна Левандовська разом з однодумцями ініціювала створення Гуманітарного штабу Бердичівщини
- 666
У перші дні повномасштабного вторгнення лідерка «Зе!Жінки» Бердичівського району Анна Левандовська разом з однодумцями ініціювала створення Гуманітарного штабу Бердичівщини – одного з найпотужніших в Житомирській області.
Насправді волонтерити вона почала ще до початку повномасштабної російської агресії. У 2018 році створила ГО «Діабет і діти» – єдину подібну організацію в регіоні. Їй доводилося шукати все необхідне, аби допомогти забезпечити діа-родини всім необхідним.
Із 2020 року, після обрання депутаткою Бердичівської міської ради від партії «Слуга Народу», роботи ще додалося. Нині її організаторські здібності дуже знадобилися в налагоджені роботи Гуманітарного штабу.
«Коли є ідея, є те, у що віриш і що хочеш змінити, ти це робиш – і все обов’язково вдається. Нині всі наші зусилля і ресурси – на Перемогу, і вона обов’язково буде!» – переконана Анна Левандовська.
У пріоритеті – допомога військовим: починаючи від продуктів харчування і закінчуючи амуніцією та автівками. Водночас, вже через 2 тижні після свого заснування Гуманітарний штаб надавав допомогу не лише захисникам, а й внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток на Житомирщині, а також тим, хто не зміг втекти від ворожої агресії.
По допомогу зверталися й волонтери з окупованих територій Київщини. У Бердичеві їм надавали все необхідне, а вони розвозили усе далі. Після того, як звільнили від ворога Бородянку і Бучу, Анна разом із командою особисто завезла туди допомогу.
«Морально дуже важко бачити, скільки горя та зла зазнали ці люди і як зі сльозами на очах дякують за допомогу», — каже Анна і, попри все, знову і знову вирушає з гуманітарним вантажем туди, де цього потребують: Донеччина, Харківщина, Херсонщина – деокуповані території і ті, що поблизу зони активних бойових дій.
Крім того, у найважчі місяці війни їй вдалося налагодити поставки в область інсуліну для хворих на діабет. Гуманітарний штаб надає тисячі продовольчих продуктів як для переселенців, так і місцевих жителів.
«Продовжувати працювати мене надихають люди, які довкола. Звичайно, насамперед це наші захисники і захисниці. Це і волонтер Джеймс, який відразу прилетів із США допомагати Україні і з перших місяців пліч-о-пліч із нами. Він навчає українців першої домедичної допомоги, і вже багато військових і цивільних завдяки йому впевнені, що зможуть врятувати життя. Це і переселенка Тетяна з Бердянська, яка, допоки її родина не вирішила переїхати до Києва, волонтерила у штабі. Це і Ліна, вимушена переселенка з Донецька з 2014 року, яка всі ці місяці працює у Гумштабі. І таких людей безліч! Війна згуртувала навколо тих, хто має однаковий світогляд і єдину мету – Перемогу», – каже Анна Левандовська.