Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Роман Лещенко: Геопортал відкритих даних – найкраща відповідь тіньовим формулам у земельних відносинах

  • 6348
Роман Лещенко: Геопортал відкритих даних – найкраща відповідь тіньовим формулам у земельних відносинах

Закон про національну інфраструктуру геопросторових даних повністю відкриє дані про всю країну та стане найкращою відповіддю тіньовим формулам у земельних відносинах. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».

«Закон про національну інфраструктуру геопросторових даних – це те, що змінить країну раз і назавжди. Цей геопортал повністю відкриває дані про країну. В режимі реального часу ми будемо бачити все: водні, лісові ресурси, земельні, хто обробляє землю, скільки податків, просторове планування, електромережі. Все повністю – у вас у смартфоні, в доступі, все відкрито для країни», – розповів міністр.

Роман Лещенко також зазначив, що нині близько 9 млн га земель сільськогосподарського призначення в Україні перебувають у внутрішньому офшорі. Ці землі обробляються, на них вирощується сільськогосподарська продукція, але місцеві громади нічого не отримують у місцевий бюджет. Державний бюджет таким чином також не поповнюється.

«За що боролися опоненти земельної реформи? Мало того, що є питання виведення в приватні руки, так ще й формування внутрішнього земельного офшору породжувало проблему, що ця сільськогосподарська продукція продавалася за готівкові кошти. Потім ця продукція рухалася через компанії-одноденки, через компанії, які використовували маніпуляції схемного податкового кредиту. Потім продукцію продавали, експортували, отримували відшкодування податку на додану вартість, а виручені кошти, валютна виручка, яка заходила від такого тіньового обсягу зерна, залишалася на офшорних рахунках по всьому світу, і країна втрачала вчетверо», – наголосив Лещенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy