Геноцид українського народу, підтримка Формули миру, Спецтрибунал, Реєстр збитків: Павло Фролов про резоюцію ПА ОБСЄ
- 177
У день відкриття літньої сесії у столиці Румунії Парламентська асамблея ОБСЄ затвердила резолюцію щодо десятиріччя збройної агресії росії проти України, якою визнала дії рф, її політичного та військового керівництва під час повномасштабного вторгнення в Україну геноцидом українського народу.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член постійної делегації у ПА ОБСЄ Павло Фролов.
Як наголосив парламентар, Асамблея закликала усі 53 країни учасниці ОБСЄ докладати всіх можливих зусиль для деокупації Криму та усіх тимчасово окупованих територій України шляхом підтримки Формули миру Президента Володимира Зеленського та Кримської платформи.
Також, додав Фролов, Асамблея визнала деколонізацію рф необхідною передумовою для встановлення міцного миру.
«Ми закликали світове співтовариство провести на міжнародному та національному рівнях розслідування масових звірств, вбивств, тортур, зґвалтувань армії рф та притягнути винних до відповідальності, в тому числі шляхом утворення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України», – зазначив народний депутат.
Крім того, розповів Фролов, парламентарі ПА ОБСЄ наголосили на необхідності швидкого запуску механізму використання заморожених активів росії на користь України, запропонували країнам приєднуватись до угоди про Міжнародний Реєстр збитків, завданих Україні агресією рф, а також виступили за заборону імпорту російського зрідженого газу до Євросоюзу, його реекспорт та транзит через порти ЄС.
У резолюції йдеться і про підтримку створення Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, міститься заклик домогтись звільнення українських військовополонених, цивільних осіб та дітей.
«До того ж президентські вибори в рф 15-17 березня 2024 року визнані підтасованими та такими, що були використані авторитарним кремлівським режимом для посилення беззаконня, диктатури, терору та підриву легітимності усієї виборчої системи рф. Загалом резолюція містить 70 пунктів», – підсумував Павло Фролов.