Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Галина Янченко: Європа готова здатися в енергетичний полон путінській Росії?

  • 4939
Галина Янченко: Європа готова здатися в енергетичний полон путінській Росії?

Домовленості щодо Північного потоку-2 є ризиком не лише для України, а й для всієї Європи. На цьому наголошує заступниця голови фракції «Слуга Народу» та співголова групи дружби з Німеччиною у Верховній Раді Галина Янченко.

«Європа, схоже, готова добровільно здатися в енергетичний полон Росії. А той факт, що РФ буде використовувати Північний потік-2 як енергетичну зброю, не викликає жодних сумнівів. Раніше Кремль шантажував Європу перекриттям газу під приводом ненадійності України як транзитера. Тепер буде можливість безпосередньо шантажувати Європу. Дуже не хотілося б, аби вона зробила таку помилку», – сказала Галина Янченко.

За її словами, Україна разом із Польщею, Литвою та іншими партнерами в Європі буде використовувати всі інструменти, аби не допустити використання газопроводу як зброї. В тому числі ті, які дає європейське енергетичне законодавство.
«Якщо норми Третього енергопакету будуть розповсюджені, зокрема, на ПП-2, його сенс вже не буде таким, як розраховують у Кремлі. Це буде гарантією безпеки не лише для України – для всієї Європи», – зазначила Галина Янченко.

Співголова групи дружби з Німеччиною у Верховній Раді висловила засмученість останніми заявами Ангели Меркель та Джозефа Бацдена щодо Північного потоку-2. Адже текст спільної заяви поки не наповнений конкретикою та реальними інструментами, які могли б допомогти реалізувати обіцяне. А також надати Україні бодай якісь чіткі гарантії збереження транзиту. Який є для нас не лише економічним, а й безпековим фактором.

«Труба на нашій території, через яку йде газ до ЄС, стримує Росію від повномасштабного вторгнення в нашу країну», – зазначила вона.

Водночас заступниця голови фракції подякувала Німеччині за багаторічну підтримку та дипломатичні зусилля для відновлення територіальної цілісності України.

«Думаю, що за роки нашого спільного протистояння політиці Кремля, для європейських політиків має бути зрозумілим, що Росія – це не той дипломатичний партнер, який дотримуватиметься домовленостей. Кремль дуже швидко та нахабно змінює позиції, коли відчуває слабкість другої сторони або відчуває потрібний момент. І реагує лише на позицію сили. Відсутність конкретики та чітких гарантій для України дає поле для маневрів Кремлю у майбутньому», – наголосила Галина Янченко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy