Галина Янченко: Як швидко відбувати країну після війни та залучити до цього бізнес
- 8826
Верховна Рада може ухвалити у першому читанні законопроєкт №7508 про реформу державно-приватного партнерства (ДПП) на найближчому пленарному засіданні. Документ дозволить максимально спростити процедури проєктів ДПП та залучення бізнесу до відбудови країни.
Про це під час інтерв’ю в програмі «Політрук» розповіла заступниця голови фракції «Слуга Народу», секретар Національної інвестиційної ради при Президенті Галина Янченко, яка є ініціатором реформи ДПП в парламенті.
«Суть ДПП в тому, що певні проєкти держава робить спільно з бізнесом. Вона може надати землю, частину будівлі, яку потрібно відремонтувати, інше майно, може надати державне замовлення, забезпечити пасажиропотік або потік клієнтів. А бізнес робить ключове: створює концепцію об’єкта, будує або реформує його, надає якісну круту послугу. Бізнес завжди це робить краще. У рамках ДПП можуть будуватись як школи, лікарні, дитсадки, так і великі портові об’єкти, елеватори, авто та залізничні вокзали», – пояснила вона.
Ключова мета реформи – скоротити час на підготовку проєктів ДПП та прописати стимули для бізнесу брати участь у проєктах із відбудови держави, в тому числі відбудови соціальних об’єктів, додала народна депутатка «Слуги Народу».
«Сьогодні закон про ДПП реально в Україні не працює. Тому що процедура підготовки прописана таким чином, що швидше ніж за 2 роки всі документи, яких вимагає чинне законодавство, не позбираєш. Ми хочемо скоротити строки, аби до 6 місяців для малих проєктів ДПП, та максимум до 1 року – для великих», – пояснила авторка законопроєкту.
Галина Янченко наголосила, що ключова ідея ДПП полягає в тому, щоб допомогти державі без великих одночасних вливань бюджетних коштів.
Так, держава надасть приватним інвесторам можливість побудувати об’єкт, на якому вони окрім надання соціальних послуг зможуть ще заробляти, таким чином, вони зможуть створити робочі місця та платити податки. Тобто, держава може не чекати черги, поки з’являться гроші на новий аеропорт, вокзал чи лікарні. А спільно з бізнесом одночасно запустити будівництво 30 вокзалів, лікарень чи шкіл, звернула увагу Галина Янченко.
«Бізнес зможе запускати додаткові сервіси, максимально ефективно використовувати інфраструктуру, створити більше робочих місць, платити податки та не тягнути соки з державного бюджету. Це пришвидшить процес відбудови та відновити втрачену інфраструктуру, а отже і комфорт життя для наших людей. А ДПП може і має стати ключовим інструментом відновлення країни», – підсумувала депутатка.