Галина Янченко: Команда Президента послідовно посилює інституційну спроможність НАБУ
- 9606
Ухвалення в цілому законопроєкту №5459-1 про приведення статусу Національного антикорупційного бюро у відповідність до вимог Конституції є свідченням послідовного посилення інституційної спроможності цього правоохоронного органу.
На цьому наголосила заступниця голови фракції «Слуга Народу» Галина Янченко.
«Команда Президента – послідовна. Ми послідовно посилюємо інституційну спроможність НАБУ від початку нашої каденції, коли надали їм можливість самостійного прослуховування, коли врегулювали питання Вищого антикорупційного суду і продовжуючи цим законопроєктом, яким чітко врегульовуємо і вводимо НАБУ в конституційні межі», – зазначила вона
За словами заступниці голови фракції «Слуга Народу», чинній владі дістався об’єктивно негативний спадок антикорупційного законодавства. Воно містило низку суперечностей з Конституцією із закладеними непрацюючими нормами.
«Наразі я не можу назвати жодного антикорупційного органу, законодавчу межу якого нам би не довелося змінювати», – сказала вона.
Як уточнила Галина Янченко, ухвалений законопроєкт №5459-1 має кілька ключових змін. Одна з них – призначатиме директора НАБУ не Президент, а Кабінет міністрів. Також визначається, що бюро є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом.
«Ми фундаментально вирішуємо проблему, яка існувала щодо несумісності профільного закону із Конституцією. Для чого це потрібно? Щоб у майбутньому після призначення керівника не виникало рішень Конституційного Суду, якими зноситимуться вже новопризначені керівники та виникатимуть інші ганебні рішення суду», – розповіла вона.
Крім того, законопроєкт №5459-1 запроваджує чітке визначення термінів повноважень директора НАБУ – як чинного, так і наступного.
«Цією темою багато зловживали і маніпулювали колеги в залі, в тому числі опозиційні фракції. Цим законопроєктом ми чітко розставляємо всі крапки над «і»», – заявила Галина Янченко.