Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Галина Янченко: Держава має вирішувати проблеми бізнесу та допомагати швидко відновити активну роботу

  • 621
Галина Янченко: Держава має вирішувати проблеми бізнесу та допомагати швидко відновити активну роботу

Національна інвестиційна рада при Президенті України продовжує серію круглих столів з бізнесом у регіонах, відповідна зустріч пройшла у Львові і була присвячена проблемам релокації бізнесу.

Про це повідомила заступниця голови фракції «Слуга Народу», секретар Національної інвестиційної ради при Президенті України Галина Янченко.

Вона зазначила, що саме на Львівщину переїхало найбільше підприємств з початку війни.

«Державна програма релокації працює з кінця березня і вже допомогла переїхати переважно у західні області України 678 підприємствам. Чверть із них обрали Львівщину як новий дім і місце ведення бізнесу. Під час зустрічі, яку ми провели разом з ОДА, говорили про першочергові потреби підприємців», – розповіла Галина Янченко.

За її словами, перший блок питань, які турбують бізнес, викликаний війною. Серед них складнощі з короткими виїздами за кордон власників і ключових співробітників експортно-орієнтованих підприємств.

«Сьогодні саме за кордоном, переважно в країнах ЄС, український бізнес шукає клієнтів, сировину, збут тощо, потребує підписання контрактів. Також мобілізація вузькопрофільних співробітників, без яких все виробництво може стати, або підписантів фінансових договорів. Ці питання дуже б’ють по українських підприємствах, які боряться за іноземні інвестиції і контракти», – зазначила народна депутатка.

Другий блок питань, які турбує бізнес, виник ще до війни. Серед них достатньо болючим для компаній-виробників є терміни розрахунку за свою продукцію з ритейлерами.

«Війна цю проблему лише загострила, наразі мережі можуть розтягувати платежі за товар до 90 днів, залишаючи виробників і без оборотних коштів, і без прибутку. Бо гривня девальвує. Давно час врегулювати це питання на законодавчому рівні. Є цілий ряд законопроектів, серед яких проект закону про внутрішню торгівлю, який допоможе ці питання вирішити та скоротити терміни розрахунків мереж з виробниками, встановивши більш адекватні строки», – підкреслила Галина Янченко.

Вона також наголосила, що сьогодні дуже важливо відновити активну роботу бізнесу і допомогти знайти роботу громадянам, які змушені були переїхати в інші регіони.

Нагадаємо, перша зустріч бізнесу з Національної інвестиційною радою при Президенті України, присвячена проблемам ведення бізнесу під час війни, відбулася 12 липня в Одесі.

Національна інвестиційна рада є дорадчим органом Президента України. Вона опікується стратегією залучення інвестицій в Україну та покращенням інвестиційного клімату.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy