Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Галина Третьякова про соціальне піклування в умовах воєнного стану

  • 1411
Галина Третьякова про соціальне піклування в умовах воєнного стану

Допомога внутрішньопереміщеним особам, реалізація програм зайнятості населення і забезпечити безробітних робочими місцями, соціальні виплати – усе це головні принципи соціального піклування в умовах війни.

Як держава планує допомагати своїм громадянам у складні часи, розповідає голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка від «Слуги Народу» Галина Третьякова.

Війна об’єднала українське суспільство та світ в боротьбі за мир, справедливість та свободу. Вона сконцентрувала дії усіх гілок влади в Україні для реалізації в пришвидшеному темпі стратегічних та історичних ідей нації – демократичне життя в об’єднаній Європі під спільним з НАТО захистом.

Війна змушує оперативно розробляти антикризові оперативні та середньострокові плани розвитку нашої держави. І ми це успішно робимо. Про свої дії та результати роботи влада чесно звітує суспільству в режимі реального часу.

Сьогодні, у часи повномасштабної війни, вкрай важливо говорити про плани на 2023 рік у питанні соціального піклування держави про своїх громадян.

Серед пріоритетів та принципів соціального піклування – це, звісно, оборона усіх належних Україні територій. Але другий пріоритет – це соціальний захист населення України, особливо тих громадян, кому найважче.

Зокрема, в проєкті Державного бюджету України на майбутній рік вже у пріоритеті видатки на соціальний захист після витрат на військову оборону української землі, які є основними.

При здійсненні соціального захисту населення ми маємо насамперед дбати про тих, для кого допомога від держави є єдиним джерелом існування, про найуразливіші категорії населення, зокрема – внутрішньопереміщених осіб, що через війну втратили житло та дохід. Власне, план будівництва житла для такої категорії громадян вже затверджено.

Паралельно держава має продовжувати реалізовувати активні програми зайнятості, щоб забезпечити максимальну кількість безробітних робочими місцями, та спрощувати умови роботи бізнесу, який сприяє Перемозі на економічному фронті. У вересні Верховна Рада України, до речі, ухвалила закон про реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці. Відповідно до положень цього документа, роботодавець отримуватиме від держави компенсацію ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду з безробіття, якщо працевлаштує: молодь (зокрема, на перше робоче місце), учасників бойових дій, одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю, осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку, осіб з інвалідністю, довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громад. Також передбачається компенсація роботодавцю 50% витрат на оплату праці за працевлаштування, зокрема, осіб з інвалідністю та учасників АТО/ООС.

Держава підтримає й тих роботодавців, які працевлаштовують громадян віком до 35 років на перше робоче місце, а також осіб, які звільнилися зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби на перше робоче місце після такого звільнення.

Продовжуємо доопрацьовувати інші законодавчі ініціативи, які сприятимуть зайнятості на ринку праці.

На 2023 рік держава також вже передбачила універсальну соціальну виплату, що дасть можливість адресно допомогти кожному українцю у разі потрапляння в складні життєві обставини. Запровадження відповідної допомоги дозволить, серед іншого, суттєво підвищити пенсії для понад 55 % українських пенсіонерів.

Враховуючи воєнний стан та пріоритетність оборонних видатків, гарантувати виконання норм Конституції України щодо соціального захисту населення нашій державі допомагає та допомагатиме численна кількість міжнародних партнерів та донорів, які вже дали на це відповідну згоду.

Для реалізації таких задумів потрібно щонайшвидше прийняти Бюджет та формально підтвердити міжнародну підтримку відповідними договорами.

Держава готова до будь-яких викликів, які стоять перед нами у 2022-2023 роках. Ми маємо сценарії державної політики відповідно до будь-яких змін в політичній чи військовій кон’юнктурі рф.

Життя та Свободу в Україні ніколи і нікому не перемогти. Цього разу ми відстоїмо всі цінності та пріоритети нашої держави та нашого майбутнього.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy