Галина Третьякова: основна ціль реформи системи МСЕК – забезпечення економічної незалежності людини, яка втратила функціональність
- 208
Основна ціль у процесі реформи системи МСЕК – забезпечення економічної незалежності людини, яка втратила функціональність. Про це заявила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова під час круглого столу «Перспективи реалізації реформи МСЕК на 2024 рік».
За її словами, важливою є не лише розбудова потужної системи компенсації коштом особи, винної у завданні шкоди життю та здоров’ю людини, а й створення адаптованих просторів, насамперед особистого, трудового та громадського, під потреби людини, яка втратила функціональність.
«Необхідно розуміти, що в багатьох процесах є той, хто не зробив достатньо в охороні праці, в транспортному русі, в будівлях, будівельному обладнанні, що призвело до заподіяння шкоди людині. В першу чергу я кажу про роботодавців, які мають створювати безпечні та нешкідливі умови праці. Водночас має бути збережена економічна незалежність людини після втрати функціональності. Людина має продовжувати жити максимально повноцінним життям. Ми маємо зробити все для цього», – зазначила Галина Третьякова.
Очільниця Комітету зауважила, що особа, винна у заподіянні шкоди життю та здоров’ю, має не лише компенсувати потерпілій стороні втрачений дохід, але і переоблаштувати особистий та трудовий простір людині, яка втратила функціональність.
«Це потрібно впроваджувати. І це справа не тільки нашого Комітету, але і Комітету з питань правової політики, юридичної спільноти, адвокатської спільноти, яка захищає людей в таких випадках», – резюмувала Галина Третьякова.