Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Галина Третьякова: Держава має захистити право кожного українця на пенсію, навіть якщо документи було втрачено через війну

  • 12
Галина Третьякова: Держава має захистити право кожного українця на пенсію, навіть якщо документи було втрачено через війну

Повномасштабна агресія росії знищила не лише домівки й підприємства, а й архіви, які підтверджували трудову діяльність мільйонів людей. Держава не може допустити, щоб через це українці залишилися без законної пенсії.

На цьому наголосила народна депутатка від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, коментуючи ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроєкту №13705-д «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо підтвердження страхового стажу.

За її словами, законопроєкт передбачає удосконалення механізму підтвердження трудового стажу для тих громадян, які не мають необхідних документів. Відтепер підтвердити стаж роботи можна буде через дані державних електронних баз, що містять інформацію про трудову діяльність, заробітну плату та сплату страхових внесків.

«Ми пропонуємо максимально спростити й зробити прозорою процедуру підтвердження стажу. Пенсійний фонд отримає право використовувати дані державних електронних реєстрів – від податкових баз до Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Це дозволить людям, які втратили паперові документи, все одно реалізувати своє право на пенсію», – пояснила Галина Третьякова.

Окрім того, зазначила очільниця Комітету, законопроєкт дає змогу враховувати до страхового стажу періоди роботи, за які роботодавець має заборгованість зі сплати ЄСВ, але подав звітність про нарахування внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

«Це рішення захищає працівників, які чесно відпрацювали свої роки, але через безвідповідальність роботодавця або знищення підприємства та документів могли втратити право на стаж. Держава повинна стояти на боці громадянина, а не бюрократії», – акцентувала народна депутатка.

Також Пенсійний фонд зобов’язуватиметься допомагати людям у зборі документів, необхідних для призначення чи перерахунку пенсії, а не просто відмовляти через відсутність довідок.

«Наша мета – щоб кожен українець, незалежно від війни чи втрати документів, мав справедливе право на пенсію. Це питання не лише соціальної політики, а й людської гідності», – резюмувала Галина Третьякова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy