Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Галина Михайлюк: Глобальний cаміт миру повинен стати платформою для ухвалення дорожньої карти завершення війни

  • 71
Галина Михайлюк: Глобальний cаміт миру повинен стати платформою для ухвалення дорожньої карти завершення війни

В основу першого інавгураційного Глобального саміту миру будуть покладені напрацювання попередніх переговорів щодо імплементації української Формули миру у форматі зустрічей радників із питань національної безпеки. У Швейцарії планується узгодити спільну позицію щодо таких важливих для всього світу питань, як радіаційна та ядерна безпека, продовольча безпека, повернення полонених і депортованих осіб.

Про це розповіла народна депутатка від фракції «Слуга Народу», представниця Президента України у Верховній Раді Галина Михайлюк.

«Під час Саміту миру критично важливим є підтвердження основоположних принципів міжнародного права, наприклад, неприпустимість застосування ядерної зброї та необхідність гарантування безпеки ядерних об’єктів. Також важливим є забезпечення вільного судноплавства у Чорному й Азовському морях як елементу світової продовольчої системи безпеки», – акцентувала парламентарка.

За її словами, також потребують врегулювання гуманітарні питання, насамперед це стосується обміну полоненими й повернення українських громадян, зокрема дітей.

«Глобальний саміт миру повинен стати платформою для ухвалення дорожньої карти завершення війни, повернення всіх українських територій, отримання компенсацій, подолання всіх криз, спричинених російською агресією», — зазначила Галина Михайлюк.

Вона додала, що, підтримуючи реалізацію Формули миру, наші міжнародні партнери докладають зусиль для діяльності робочих груп за конкретними пунктами. У кожному з десяти пунктів є визначені країни-лідери.

«Що стосується пункту про радіаційну та ядерну безпеку, то до нього приєдналися 16 країн і 3 міжнародні організації. Лідерами в цьому питанні є Чехія, Франція та Швеція. Довкола другого пункту «Формули миру», який стосується продовольчої безпеки, об’єдналися аж 67 країн і 3 міжнародні організації. Лідерами виступили Туреччина та Європейська комісія. Над пунктом стосовно енергетичної безпеки працюють 24 країни та 5 міжнародних організацій. Лідерами тут є Данія і Польща. У розробці пункту щодо звільнення полонених і депортованих осіб беруть участь 28 країн. Лідерами є Канада і Катар. Дуже популярним виявився пункт сьомий «Формули миру», що стосується відновлення справедливості, до нього долучилися 72 країни й 3 міжнародні організації», – поінформувала народна депутатка.

Як зауважила Галина Михайлюк, росія намагається зірвати будь-які перемовини щодо імплементації Формули миру й завадити участі в саміті певних держав.

«Водночас українські «дипломатичні десанти» працюють по всьому світі для залучення максимальної кількості світових лідерів до Глобального саміту миру», – резюмувала парламентарка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy