Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Фонд тимчасового житла, лізингові програми, просвітницька робота: про що говорили на третіх публічних консультаціях з житлової політики

  • 80
Фонд тимчасового житла, лізингові програми, просвітницька робота: про що говорили на третіх публічних консультаціях з житлової політики

Створення Фонду тимчасового житла, запровадження лізингу на житловому ринку, житлові програми для селян та держслужбовців, просвітницька робота серед дітей та дорослих. Ці та інші питання обговорили учасники третього завершального раунду публічних консультацій «Сучасна та ефективна житлова політика».

Консультації ініційовані головою комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Оленою Шуляк спільно з Міністерством відновлення України та у співпраці з ВГО «Інститут Республіка».

Мета консультацій – зібрати пропозиції щодо ініціатив, запропонованих у законопроєкті «Про основні засади житлової політики». На основі отриманих даних сформують рекомендації щодо вдосконалення цього законопроєкту.

«Будемо чесними: в кожного українця зараз є три бажання. Перше – це перемога, друге – мати роботу з гідною оплатою праці, третє – мати власне житло. На жаль, старе радянське законодавство не вирішує третє питання, Житло досі не є доступним для мільйонів наших громадян. А 600 тис українців роками стоять в квартирних чергах», – зазначила Олена Шуляк.

Вона наголосила, що реформа житлової політики є одним із завдань для української влади в рамках Ukraine Facility – програми європейської допомоги Україні на 50 млрд євро. А законопроєкт «Про основні засади житлової політики» є основною законодавчою рамкою такої реформи.

«Перед офіційною реєстрацією законопроєкту в парламенті ми хочемо зібрати думки якомога більшої кількості людей, а вже після цього його зареєструвати й винести на перше читання», – пояснила Олена Шуляк.

Публічні консультації тривають у форматі е-анкетування до 5 травня. Залишити свої пропозиції на тему житлової політики можна тут.

Третій раунд публічних консультацій відбувся у форматі онлайн для мешканців таких регіонів: Вінницька, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області.

✅ До обговорення було запрошено:

·        ветеранів;

·        молодь;

·        внутрішньо переміщених осіб;

·        громадян, які стоять у черзі на отримання житла;

·        керівників ОСББ;

·        представників органів та асоціацій місцевого самоврядування;

·        народних депутатів України;

·        представників профільних міністерств;

·        представників громадських організацій;

·        представників міжнародних організацій;

·        представників фінансових установ;

·        науковців та експертів з питань житлової політики;

·        суддів та юристів з питань житлового права;

·        інших зацікавлених громадян.

✅ Серед проблем та викликів учасники консультацій найчастіше називали наступні:

–         недостатньо гнучкі умови існуючих програм пільгового кредитування;

–         юридична невизначеність поняття тимчасового житла, зокрема для ВПО;

–         низька якість житла та відсутність відповідальності за це з боку забудовників;

–         тіньовий характер ринку оренди житла;

–         неврахування регіональних особливостей у житлових держпрограмах;

–         необізнаність громадян у сфері житлової політики.

✅ Відповідно, учасниками були надані наступні рекомендації:

–      створити Фонд тимчасового житла та механізм його розподілу;

–         запровадити кредитні програми з більш лояльними умовами, окрема, з невеликим першим внеском;

–         запровадити лізингові програми на житловому ринку;

–         відобразити житлові пільги в Податковому кодексі;

–         на умовах конкурсу обирати громади, які братимуть участь у житлових програмах на умовах співфінансування з місцевого та державного бюджетів;

–         адаптувати державні житлові програми до особливостей певного регіону;

 –        стимулювати житлові програми в сільській місцевості;

 –        розвивати житлові програми для держслужбовців, щоб стимулювати людей йти працювати в публічний сектор;

 –        посилити просвітницьку роботу щодо роз’яснення громадянам їхніх прав та обов’язків у сфері житлової політики: публікувати відео- та текстові матеріали, запровадити відповідні навчання у школах.

Нагадаємо: перший раунд консультацій відбувся 9 квітня. В ньому брали участь мешканці міста Київ, а також Київської, Чернігівської, Сумської та Житомирської області.

Другий раунд консультацій відбувся 16 квітня. В ньому брали участь мешканці Донецької, Запорізької, Луганської, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Херсонської областей, а також АР Крим.

Як зазначила Олена Шуляк, обмін думками щодо законопроєкту продовжиться навіть після завершення публічних консультацій – зокрема, в форматі анкетування.

Довідка: Публічні консультації відбуваються в рамках проєкту «Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни», що реалізується ВГО «Інститут «Республіка» в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління», що виконується ГО «Інтерньюз Україна». Зміст обговорень не обов’язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів.

За додатковою інформацією звертайтеся:

+380961724018 – Інна Душка, організаторка заходів Інституту «Республіка».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy