Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Фонд ліквідації наповнюватиметься за рахунок продажу російських активів

  • 333
Фонд ліквідації наповнюватиметься за рахунок продажу російських активів

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому перші зміни до державного бюджету-2023 (#8399). У документі передбачається нове джерело наповнення Фонду ліквідації – продаж активів російських олігархів по закону «Про санкції». Кошти з Фонду підуть на будівництво житла для тих, хто його втратив, і компенсації за знищене житло, а також можливість відновлення об’єктів військової інфраструктури.

Про це розповіла голова комітету з питань економічного розвитку, народна депутатка «Слуги Народу» Роксолана Підласа.

Також у документі передбачається забезпечити фінансування для новостворених Мінвідновлення та Державного агентства відновлення, а також передачу Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (52,5 млрд) до Мінвідновлення.

За словами народної депутатки, до другого читання додали кілька важливих змін. По-перше, можливість компенсації (страховку) для власників морських суден та суден, які ходять у внутрішніх водах у разі, якщо вони отримують пошкодження чи будуть знищені росією.

Загальний обсяг компенсацій – до 20 млрд грн цього року (до прикладу, середня вартість суден, які заходили в Одеські порти в рамках «зернової угоди» – 13 млн дол.). Джерелом виплат Кабміну дозволяється використовувати Дорожній фонд, повідомила вона.

«Звісно, ми сподіваємось, що ці страхові випадки не настануть, але така норма – можливість мінімізувати ризики припинення аграрного експорту, у разі якщо росія почне саботувати домовленості «зернового коридору». Крім того, очікується, що гарантія грошової компенсації знизить вартість перевезення не тільки в «зерновому коридорі», але і на Дунаї», – зазначила Роксолана Підласа.

По-друге, у законі зробили взаємозалік для Пенсійного фонду (1,8 млрд грн).

«Вони повертають гроші, які були виділені в ковід на поворотній основі для Фонду соцстраху (нині приєднаний до ПФУ), і ми їх одразу розподіляємо на пенсії. Розблоковує ці кошти для виплати пенсій», – зауважила про ще одні зміни голова комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy