Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Фокус на безпеку та енергоефективність: Олена Шуляк розповіла, як зміняться підходи до будівництва для відновлення України

  • 415
Фокус на безпеку та енергоефективність: Олена Шуляк розповіла, як зміняться підходи до будівництва для відновлення України

Створення нової системи цивільного захисту, енергоефективніше будівництво, обов’язок деокупованих територій розробляти комплексний план відновлення – парламент активно працює за декількома стратегічними напрямками відновлення України.

Про них розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час свого виступу на конференції з питань відновлення України в Лугано (Швейцарія).

«Відновлення країни – це не лише про відбудову зруйнованих будинків, доріг, шкіл та дитячих садочків. Відновлення – це ще й зміна підходів до питань безпеки та будівництва. Ми не просто кладемо цеглу – ми закладаємо фундамент нової країни. Тому в процесі відбудови України ми діємо не лише на оперативному, а й на стратегічному рівні. І за це відповідальний наш парламент», – наголосила вона.

Зокрема, вже ухвалено закон про обов’язок розробляти комплексні плани відновлення на звільнених від російської окупації областей. Він включатиме в себе фіксацію руйнувань та ухвалення рішень щодо того, що потрібно знести, а що – відремонтувати.

«Цей закон дає змогу створити дорожні карти відновлення кожного регіону; вони прискорять і покращать планування та впровадження проектів реконструкції, а також уникнуть будь-яких потенційних економічних, географічних проблем і проблем безпеки», – додала очільниця партії.

На її думку, також слід переглянути наші довоєнні методи містобудування та перейти на стандарти безпеки, як, наприклад, у Швейцарії чи Ізраїлі. Для цього в парламенті готується до прийняття Закон про нову систему цивільного захисту.

«Після війни нове житло, яке будуватиметься в Україні, повинно мати власне бомбосховище або доступ до укриття, яке розташоване поруч. Це стосується і укриттів, які необхідно передбачити для забудови території. Ми позбавляємося звички ставити безпеку на останнє місце. Ми переходимо на модель готовності до будь-якого сценарію — навіть найгіршого», – зазначає Олена Шуляк.

Ще одним напрямком, над яким працює парламент, є покращення будівництва з точки зору енергоефективності. Через російський шантаж енергоносіями збереження енергії стає важливою метою для України.

«Під час відновлення важливо враховувати виклики глобальної зміни клімату. Це стосується матеріалів, які використовуються в процесі будівництва. У перші місяці роботи нинішнього парламенту ми ухвалили закон про виробництво будівельних матеріалів за європейськими правилами, який має запрацювати з наступного року. У ньому ми передбачили використання найсучасніших будівельних матеріалів. Зараз плануємо посилити цю тенденцію. Хочемо будувати так, щоб оновлення України допомагало протистояти глобальним викликам і не створювало жодних кліматичних загроз», – наголосила голова «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy