Фінансування на державному, регіональному і місцевому рівнях – яку допомогу отримуватимуть ветерани для свого бізнесу
- 122
Після остаточного ухвалення законопроєкту про ветеранське підприємництво, ветеранам, які бажають запустити власну справу, значно спростять доступ до фінансування і відповідних грантів. Крім цього, програми підтримки ветеранського бізнесу будуть проводитись на трьох рівнях – державному, регіональному і місцевому.
Про це в ефірі Українського Радіо повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
За її словами, законопроєкт про ветеранське підприємництво №10258, нещодавно ухвалений у першому читанні, почали готувати ще у 2022 році і його мета – максимально спростити умови для запуску і ведення ветеранами своєї підприємницької діяльності.
«Після перемоги України, кількість ветеранів і членів ветеранських родин може зрости до 5 млн людей. І наше завдання – не просто їх пожиттєве фінансове утримання, а умови, які дозволять їм максимально ефективно інтегруватися у мирне життя. Цьому значно сприятиме законодавство, яке пропише умови і правила ведення ветеранського бізнесу», – наголосила Шуляк.
Мета законопроєкту №10258 – передбачити на законодавчому рівні механізми, за якими ветеранські бізнеси матимуть спрощений доступ до державного фінансування і грантів на ведення підприємницької діяльності. Згідно з документом, будуть передбачені програми на кшталт єПідтримки, єРоботи, і програми «5-7-9» для всіх інших бізнесів, які вже ефективно працюють.
«Вони будуть максимально адаптовані під ветеранські спільноти. Звичайно, це будуть програми регіонального рівня, де на рівні обласних бюджетів будуть закладатися відповідні кошти. І звичайно, це програми, які будуть безпосередньо стосуватися місцевого рівня. Тому що в громадах, де буде розвиватись ветеранське підприємництво, будуть боротися за те, щоб ветеранський бізнес розвивався в них. Бо ветеранська спільнота – це дуже креативні люди, які використовують різні інноваційні підходи для впровадження того чи іншого виду діяльності. Тому це все буде в плюс і в розвиток цієї громади», – пояснила Олена Шуляк.
При цьому парламенарка уточнила, що відповідні програми передбачені на всіх трьох рівнях – державному, регіональному і місцевому. І це, на її думку, абсолютно правильно. Якщо говорити про державну програму «5-7-9», яка працює для різних підприємств в Україні, то держава на центральному рівні компенсує відповідні відсотки, а обласні і місцеві програми також мають можливість компенсувати відсотки, додала Шуляк.
«До речі, є підприємства, які за кредитами сплачують «нуль» саме за цією програмою, тому що йде компенсація на всіх трьох рівнях. І тут для підтримки ветеранського підприємства буде застосований також такий механізм», – резюмувала Шуляк.
Нагадаємо, 29 жовтня 2024 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про ветеранське підприємництво. Документом на рівні законодавства чітко визначили, що є ветеранське підприємництво і хто зможе скористатися такими пільгами. Це будуть і ветерани, які самозайняті, це будуть і ФОПи, які засновані ветеранами, це будуть і юридичні особи, які створені або ветеранами, або членами їхніх сімей, якщо в статутному капіталі більше 60%. І саме для таких суб’єктів господарювання буде застосовуватись державна підтримка.