Фінальна мета Кримської платформи – деокупація Криму
- 4850
Фінальною метою створення Кримської платформи є деокупація Криму та його повернення під контроль України мирними засобами.
Про це на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика» розповіла перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Вона зазначила, що Кримська платформа – це багаторівневий формат, що просуває стратегічне бачення політики щодо Криму, консолідує увагу та ресурси світової спільноти. Діяльність Платформи відбуватиметься паралельно на кількох рівнях: урядовому, парламентському, експертному та муніципальному.
«Цим ми робимо абсолютно чіткий, конкретний внесок в систему загальної європейської безпеки та відновлення порядку. Ми врахували у концепції більш широкий, загальносвітовий та європейський контекст. Тож Україна пропонує державам приєднатись до спільних зусиль для звільнення Криму. Це має стати потужним сигналом про неприйнятність спроб змінити міжнародно визнані кордони силою, згуртованість світової спільноти та власне спільні цінності», – наголосила Еміне Джапарова.
Заступниця міністра також назвала п’ять пріоритетних напрямів України на цьому шляху.
«Це консолідація міжнародної політики невизнання будь-якої зміни статусу Криму; ефективність санкцій, їхнє посилення та перекриття шляхів обходу таких обмежувальних заходів; захист прав людини і міжнародного гуманітарного права, відновлення прав корінного кримськотатарського народу; забезпечення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні та за його межами, захист принципу свободи навігації, а також подолання екологічних та економічних наслідків окупації», – розповіла Джапарова.