Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Федір Веніславський: Створення системи нацспротиву дозволить захищати державу від будь-яких загроз

  • 5290
Федір Веніславський: Створення системи нацспротиву дозволить захищати державу від будь-яких загроз

Законопроєкт про нацспротив №5557 дозволить законодавчо врегулювати питання застосування зброї ЗСУ та іншими військовими без реального оголошення стану війни.

Про це сказав представник Президента України Володимира Зеленського у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

«Коли ми стикнулися з агресією у 2014 році, у нас була відсутня правова база, яка дозволяла в межах тодішнього АТО виконувати функції ЗСУ та іншими військовими формуваннями щодо застосовування зброї в умовах гібридної війни. Для того, щоб наші військові та добровольчі формування, які мають намір захистити державу, мали можливість це робити без побоювань негативних наслідків, і потрібне законодавче регулювання», – сказав він.

Федір Веніславський зауважив, що функція територіальної оборони – превентивна, стримування агресора. Загони тероборони створюються на підконтрольних Україні територіях і забезпечують функціонування державних органів влади, об’єктів критичної інфраструктури.

«Сили тероборони є в кожній області, але вони неповноцінно функціонують без відповідного правового підґрунтя. Після ж ухвалення цього законопроєкту в кожному селі, територіальній громаді створюватимуться добровільні загони сил тероборони, якими керуватимуть кадрові військовослужбовці. А їх членами будуть громадяни України, які в мирний час займаються абсолютно мирною дяільністю, – є лікарями, вчителями, бухгалтерами, слюсарями тощо, одночасно готуючись до захисту своєї Вітчизни в добровольчих загонах, отримують військову спеціальність та навички і вміння воювати. При цьому учасники загонів зможуть використовувати мисливську зброю, але тільки для захисту держави», – пояснив він.

Як наголосив Федір Веніславський, всі учасники терзагонів мають спільно готуватися, щоб в час «Х» кожен знав, що робити і куди йти. Тому підготовча складова є надзвичайно важливою.

Водночас він зауважив, що на тимчасово непідконтрольних Україні територіях: ОРДЛО, Крим – діятимуть не територіальна оборона, а сили опору, це високопідготовлені групи людей, які займатимуться розвідувально- диверсійною діяльністю. Тобто цей законопроєкт запроваджує комплекс дій з підготовки і ведення територіальної оборони та руху опору.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy