Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Федір Веніславський: Керівників НАБУ та ДБР призначатимуть за прозорим конкурсом

Парламент має ухвалити законопроєкт № 5133, який дозволить Президенту призначати та звільняти директорів НАБУ та ДБР за згодою Верховної Ради. Але перед цим депутати підтримали рішення направити відповідний документ у КС для того, щоб він оцінив ці зміни відповідно до вимог статей 157 та 158 КУ.

«Законопроєкт № 5133 має стати черговим етапом у посиленні боротьби з корупцією та злочинністю у вищих ешелонах державної влади. Проблема корупції є дуже серйозною, її усвідомлюють не тільки політики, але й усе українське суспільство. Саме боротьба з корупцією була однією з ключових вимог Революції гідності 2014 року», – сказав представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Як пояснив політик, дуже важливо ухвалити постанову про направлення документа до КСУ для отримання висновку. Адже Верховна Рада попереднього скликання у 2014 році ухвалила закон про запобігання корупції. Ним було передбачено особливу процедуру призначення директора НАБУ.

«Чи то з недогляду окремих народних депутатів, чи навмисне, у законі були передбачені повноваження Президента призначати і звільняти директорів, що не було передбачено Конституцією України. Як наслідок, до КСУ надходили конституційні подання про неконституційність положень закону, які передбачали такі повноваження гаранта. Суд визнав закон таким, що не відповідає Конституції. Також Конституційний Суд визнав таким, що не відповідає Конституції, Указ Президента про призначення директора НАБУ», – пояснив він.

Для того, аби ми мали ефективні механізми протидії корупції, ми повинні ухвалити законопроєкт №5133, який передбачає, що директорів НАБУ і ДБР буде призначати та звільняти Президент, але за результатами відкритого конкурсного відбору, закріпленого в Конституції, та за згодою ВР, – додав представник Президента.