Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Федір Веніславський: діяльність Тупицького шкодила державі та суспільству

  • 6767
Федір Веніславський: діяльність Тупицького шкодила державі та суспільству

Діяльність суддів Конституційного Суду Олександра Тупицького та Олександра Касмініна була спрямована на шкоду українській державі та суспільству. А їхнє перебування на посаді суддів КСУ створювало загрозу національній безпеці, територіальній цілісності та державному суверенітету України.

Про це заявив народний депутат, представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський, коментуючи Указ Президента Володимира Зеленського щодо скасування указу колишнього президента-втікача Віктора Януковича про призначення суддями КСУ Тупицького і Касмініна.

«Указ Президента Зеленського виданий відповідно до його повноважень як гаранта державного суверенітету та в повній відповідності до останнього рішення РНБО. Одним із пунктів якого було провести ревізію всіх указів експрезидента Януковича з приводу того, чи не створять вони загрози національній безпеці, територіальній цілісності і державному суверенітету. В результаті проведеного аудиту встановлено, що 2 укази стосувалися призначення суддів КСУ – це Тупицький і Касмінін. Тому немає сумнівів, що Президент Зеленський не просто мав право, а був зобов’язаний видати такий указ», – наголосив Федір Веніславський.

За його словами, пан Тупицький фактично підтримав окупацію і спробу анексії АР Крим ще в 2014 році та своїми діями сприяв легітимізації незаконної окупації частини території України.

«У 2014 році, коли Конституційний Суд України ухвалював рішення про неконституційність референдуму, який відбувся на території АР Крим і став основою для окупації АР Крим Російською Федерацією, Тупицький сказав, що необхідно з’ясувати позицію того суб’єкта, який ухвалював таке рішення – тобто ВР, проаналізувати обставини, в яких воно ухвалювалося. Тобто фактично підтримав окупацію і спробу анексії АР Крим ще в 2014 році», – пояснив Федір Веніславський.

Крім того, Олександр Тупицький декілька разів відвідував територію тимчасово окупованого Росією Криму. А також придбав там земельну ділянку, скориставшись при цьому законодавством країни-окупанта.

Також Тупицький був режисером та ідеологом ухвалення рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року, яким було зруйновано систему антикорупційних органів. А також схиляв суддів КСУ до ухвалення такого рішення.

«Навіть після того, як Володимир Зеленський відсторонив Тупицького через те, що він був підозрюваним у важкому злочині проти правосуддя, суддя КСУ своїми діями всіляко перешкоджав діяльності органів досудового розслідування та фактично використовував Конституційний Суд як рупор для відстоювання своєї абсолютно необґрунтованої позиції», – підсумував представник Президента в КСУ.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy