Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Енергосистема України повністю синхронізована з європейською – Андрій Жупанин

  • 151
Енергосистема України повністю синхронізована з європейською – Андрій Жупанин

Завдяки синхронізації української та європейської енергосистем Україна може експортувати надлишки електроенергії та імпортувати її, коли виникає нестача. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанин.

«За попередній рік ми утричі збільшили можливості імпорту електроенергії з європейських країн. Ми також допомагаємо сусіднім країнам електроенергією, коли в нашій мережі є її надлишок», – сказав парламентар.

За його словами, у грудні під час сильних морозів Україна витратила на імпорт електроенергії близько 120 млн грн.

«На мою думку, не варто було відключати споживачів від електроенергії, щоб зекономити ці кошти, адже для нашої економіки кожна година без світла – це набагато більші збитки», – пояснив Жупанин.

Він додав, що у січні й лютому Україна майже не імпортувала електроенергію з Європи.

«У нас вистачало власного ресурсу, а в лютому держава навіть почала частину електроенергії експортувати за кордон. Глобально в Україні в певні місяці є більше виробництво електроенергії, ніж її споживання. Особливо помітно це буде в березні, тому ми будемо аварійно допомагати сусіднім країнам із ЄС», – зауважив народний депутат.

Жупанин наголосив, що оскільки енергосистема України повністю синхронізована з європейською, то наша країна може як отримувати допомогу з Румунії, Словаччини, Угорщини й Польщі, так і надавати підтримку їм.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy