Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Енергоефективність має стати нашим пріоритетом – Олексій Чернишов

  • 742
  • 1
Енергоефективність має стати нашим пріоритетом – Олексій Чернишов

Наразі найактуальнішим питанням є зменшення вартості тепла для українських родин, оскільки в опалювальний сезон вона складає до 70% серед усіх комунальних платежів.

На цьому наголосив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час відкриття форуму «Україна 30. Платіжка».

Міністр нагадав, що середньостатистична родина, яка мешкає в однокімнатній квартирі, взимку за комунальні послуги сплачує майже 2300 грн при середній зарплаті 12 тис. А за такої складної для пересічних споживачів пропорції будь-яке підвищення тарифів сприймається негативно.

«Саме енергоефективність має стати нашим пріоритетом сьогодні. Всі ми знаємо, в якому стані знаходиться житловий фонд, якої комплексної модернізації він потребує. В цьому і полягають відповіді на більшість запитань щодо ефективності та скорочення витрат на тепло», – заявив він.

За його словами, варто зосередитися на комплексній термомодернізації будинків. І це потрібно зробити якомога швидше. Йдеться, до прикладу, про утеплення стін, встановлення індивідуальних теплових пунктів та погодних регуляторів, а також будинкових лічильників на тепло.

«Ці заходи дозволять значно скоротити обсяги споживання енергії у будинку. І як наслідок – зменшити цифри у платіжках. Той, хто встановив і рахує свої витрати, сплачує менше. За нашими даними, це подекуди 50% економії», – зазначив він.

Окремо Олексій Чернишов розповів, що в Україні працює Фонд енергоефективності, головне завдання якого впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

Також Європейський інвестиційний банк виділив Україні кредит у 300 млн євро в межах програми енергоефективності громадських будівель.

При цьому міністр наголосив, що в Україні діє програма житлових субсидій – головний механізм захисту найбільш вразливих верств населення. На це у бюджеті на 2021 рік закладено 36,6 млрд грн.
Нагадаємо, у Києві проходить друга серія Всеукраїнських форумів «Україна 30».

Протягом наступних трьох днів представники Офісу Президента, уряду, парламенту, міжнародних організацій, авторитетні експерти та громадські діячі обговорюватимуть принципи відкритого ринку газу, логіку ухвалення рішень щодо підвищення та зниження тарифів, а також вибір надійного постачальника та механізми отримання субсидій.

Головне завдання форуму – провести діалог влади і суспільства щодо тарифів, визначити стратегію та план дій на 2021 рік, продемонструвати високий рівень міжнародної співпраці й партнерства з ЄС в енергетичному секторі, збільшити довіру до дій влади і розуміння логіки ухвалення рішень, забезпечити більший доступ українців до коректної інформації, а також протидіяти дезінформації та фейкам.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анна
Анна
3 роки тому

Доброго дня, от і моя родина намагалась економити газ у січні, палила дровами, подали показник у 100 використаних кубів, на сайті 104.ua. Так його видалили і написали 500 кубів!!! Безкоштовної гарячої лінії у нашого постачальника немає, що було на мобільному рахунку витратила щоб просто прослухати автовідповідач, оператори не доступні, на електронну пошту ще не відповіли. Що робити у такому випадку??

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy