Енергетика, транспорт та кібербезпека є пріоритетом співробітництва з ЄС – Вадим Галайчук
- 89

Україна найбільш зацікавлена у першочерговому відновленні енергетичної та транспортної інфраструктури, а також у співробітництві з Європою у сфері кібербезпеки.
Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», перший заступник голови Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС Вадим Галайчук під час конференції з відновлення України, яка відбулася в Європарламенті за ініціативи групи євродепутатів політичної групи Renew Europe.
«Ми маємо розпочинати відбудову вже зараз, не чекаючи закінчення війни. Адже для того, щоб вистояти у ній, нам потрібна наша критична інфраструктура. І в першу чергу – енергетична», – наголосив Галайчук.
Він додав, що наразі Україна є членом Європейської мережі операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E і це дало змогу в умовах російських атак підтримувати енергетику.
«Наші мережі підключені до європейських, а ринки мають всі інструменти для торгівлі та обміну енергією. Це надзвичайно важливо в час, коли росія завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України, і нам потрібно імпортувати енергію з Європейського Союзу», – наголосив парламентар.
Водночас, за словами Галайчука, успадкована радянська система з великими вугільними електростанціями є нежиттєздатною у майбутньому. Тому Україна за підтримки ЄС працює над розбудовою децентралізованої системи генерації енергії і потребуватиме подальшої допомоги у цій сфері. А також зацікавлена у партнерстві в розвитку ядерної енергетики, яка в Україні має великий потенціал.
Ще один важливий напрямок співпраці з європейськими партнерами – це відновлення та розвиток транспортної інфраструктури, зокрема залізничного та автомобільного сполучення між Україною та ЄС.
«Більша частина торгівлі України відбувається з Європейським Союзом. Кількість вантажів, які перевозять залізницею та автотранспортом, збільшилася в п’ять-шість разів. Тому наш безперечний пріоритет – транспортна інфраструктура, облаштування пунктів пропуску, які допоможуть пришвидшити всі процеси», – зазначив парламентар.
Також актуальним для України є взаємодія з європейськими партнерами у сфері розвитку цифрової інфраструктури та її безпеки.
«Ми точно бачимо потребу в покращенні цифрової інфраструктури та в посиленні кібербезпеки з огляду на російські хакерські атаки. Український парламент вже проголосував за законопроєкт про кібербезпеку, він є одним із ключових законодавчих зобов’язань України, які ми маємо в рамках українського механізму. І ми зацікавлені у співпраці, адже проблема російських кіберзагроз є й у наших європейських партнерів», – резюмував заступник голови Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС.
Нагадаємо, політична група Європарламенту Renew Europe та фракція «Слуга Народу» домовилися взаємодіяти для перемоги українців у війні та швидкої інтеграції України до ЄС. До складу Renew Europe входять 75 євродепутатів, які захищають європейські цінності та ліберальні принципи.