Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Е-резиденство для іноземних громадян: Як це вплине на економіку України

  • 287
Е-резиденство для іноземних громадян: Як це вплине на економіку України

Верховна Рада підтримала №5270, який дозволить іноземцям, які набули статусу електронного резидента та зареєстрували себе як ФОП, здійснювати підприємницьку діяльність та сплачувати податки в Україні, перебуваючи в іншій країні.

«Електронне резидентство є статусом, який надає можливість іноземцю або особі без громадянства, яка досягла вісімнадцятирічного віку, отримувати кваліфіковані електронні довірчі послуги, електронні послуги, відкривати банківські рахунки в Україні. Наступним кроком у розвитку цього проєкту є надання іноземним фахівцям можливості займатися господарською діяльністю, що сприяє залученню додаткових коштів у Державний бюджет України», – сказала член податкового комітету, народна депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

За її словами, ця концепція наразі є цікавою насамперед для представників ІТ-галузі країн, що розвиваються та держав із нестабільною політичною ситуацією.

Що можуть е-резиденти:
– обрати виключно спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і ставку єдиного податку, встановлену для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ;
– здійснювати виключно такі види господарської діяльності: видання комп’ютерних ігор; видання іншого програмного забезпечення; комп’ютерне програмування; інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем; оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність;

– відкрити рахунок лише в одній самостійно обраній ним банківській установі на території України. При здійсненні підприємницької діяльності він зобов’язаний проводити розрахунки виключно у безготівковій формі;

– мати ставку єдиного податку на рівні 5% доходу, отриманого від здійснення визначених видів господарської діяльності;

– мати у податковому органі особистий електронний кабінет, через який відбувається його взаємодія з контролюючими органами.

«Цей законопроєкт – перший крок до впровадження передових світових практик залучення інвестицій, технологій, ідей та людей до процесу економічного розвитку України. Такі практики вже застосовуються в низці країн – зокрема, в Естонії, досвід якої ми вивчали і переймали протягом останніх років. Створення електронної резиденції дозволить підприємцям з усього світу здійснювати операції в Україні на правах українського резидента, якщо він працює в галузі інформаційних технологій. Наслідком прийняття закону буде і можливість залучення до розвитку вітчизняної ІТ-галузі закордонних українців», – пояснила народна депутатка «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy