Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дисертації та дипломи на замовлення йдуть у минуле: освітній комітет підтримав законопроєкт

  • 7022
Дисертації та дипломи на замовлення йдуть у минуле: освітній комітет підтримав законопроєкт

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді підтримати у першому читанні законопроєкт №5461 про визнання передачі академічних творів (дисертації, наукової статті, підручника, посібника та ін.) для використання іншими особами порушенням академічної доброчесності.

Також комітет вирішив включити документ до порядку денного 5 сесії IX скликання парламенту.

Як розповіла співавторка законопроєкту та народна депутатка від «Слуги Народу» Юлія Гришина, цей документ встановлює у законодавстві визначення академічного твору. Також пропонують доповнити законодавство таким видом порушення академічної доброчесності, як передача академічного твору третій особі для подальшого використання нею як авторського.

Законопроєкт спрямований на встановлення на рівні закону норми доброчесної поведінки. Часто викладачі, студенти або інші особи, які цим займаються, посилаються на те, що законом такі дії не заборонено.

Згодом, після додаткових змін до Кодексу про адмінправопорушення, будуть підстави і для впливу на неучасників освітнього процесу, додала народна депутатка.

«Проблема написання на замовлення таких академічних текстів як дисертації, наукової статті, дипломної роботи характерна не лише для України, але й у цілому для світу. І багато держав рухаються в цьому напрямку, змінюючи законодавство. Так, заборона на такі дії є в законах у майже 20 штатах США», – сказала Юлія Гришина.

Водночас голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак розповів, що у парламенті триває робота над законопроєктом щодо унормуванням всіх проявів академічної недоброчесності. Його парламент може розглянути вже восени.

«Я дуже хотів би, щоб ми назавжди унормували всі прояви академічної недоброчесності і відповідальність за них в окремому базовому законі. Зараз робоча група вже доопрацьовує його. Сподіваюсь, що ми у вересні зможемо його внести на комітет і восени виведемо його в зал. І, сподіваюсь, він буде готовий остаточно. Але погоджуюсь, що треба дати чіткий сигнал, комітет вже зараз працює над цим питанням», – наголосив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy