Дошкільнят-переселенців зараховуватимуть у садочки за місцем тимчасового проживання - Володимир Воронов
- 7868
Переселенцям нададуть змогу влаштувати дитину в садочок у тій громаді, до якої вони переїхали, рятуючись від війни. Про це заявив народний депутат від фракції “Слуга Народу”, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов.
“Найбільш незахищені під час війни – це діти. Тисячі сімей з дошкільнятами вимушені були переїхати в інші регіони, й ми намагаємося надати всім батькам можливість влаштувати малюка до садочка. За можливості дошкільна освіта має продовжуватися”, – сказав Воронов.
За його словами, Міністерство освіти вже звернулося до обласних департаментів освіти, щоб їхні керівники сприяли зарахуванню дітей переселенців у місцеві садочки.
“Міносвіти видало спеціальне роз’яснення, що таких дітей можна зараховувати до садочків за звичайною процедурою – наказом директора дитсадка, для зарахування потрібні лише заява, копія свідоцтва про народження та медична довідка”, – пояснив нардеп.
Для тих, хто через якісь причини не може віддати дитину до садочка, Воронов рекомендує скористатися освітніми онлай-проєктами. Зокрема, за його ініціативи створений перший всеукраїнський дитячий садочок онлайн. Це інноваційна платформа для раннього розвитку дитини, де є щоденне електронне планування занять для малечі.
“Кожна дитина від 2 до 6 років може навчатися та розвиватися завдяки цій платформі. Ми надаємо доступ до онлайн-системи Mr.Leader безкоштовно. Платформа містить матеріали та завдання для вихователів і батьків, які не мають педагогічної освіти. Це перша програма для дошкільних закладів, яка включає не лише розвиток дітей, але й піклування і моніторинг – вивчення дитини”, – сказав голова профільного підкомітету.
Почати навчання просто:
- Зареєструватися у ТГ-каналі https://t.me/mrleader_brand.
- Пройти реєстрацію на сайті й вказати вік дитини
- Активувати безкоштовний доступ.
Також він нагадав, що спільними зусиллями Міносвіти України та ЮНІСЕФ запрацював дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Заняття доступні на YouTube-каналі МОН.