Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дорожня карта демократичного врядування: Україна підписала декларацію з Радою Європи

  • 428
Дорожня карта демократичного врядування: Україна підписала декларацію з Радою Європи

Україна підписала Спільну декларацію стосовно доброго демократичного врядування в частині місцевого самоврядування (Плану заходів, напрацьованого українською стороною за підсумками Діалогу високого рівня у штаб квартирі Ради Європи в листопаді 2022 року).

У межах заходу відбулось представлення позицій представників органів державної влади України, органів місцевого самоврядування, їх всеукраїнських асоціацій та Ради Європи щодо реалізації Дорожньої карти, обговорення питання удосконалення законодавства про місцеві державні адміністрації та забезпечення законності у діяльності органів місцевого самоврядування.

«Це продовження нашої співпраці, яка вже давно триває з Радою Європи. Наразі ситуація змінилась, повномасштабне вторгнення поставило багато процесів під сумніви. І ми розуміємо, в умовах, коли вся країна разом понад рік протистоїть російській навалі, проблеми і виклики, які стоять перед місцевим самоврядуванням, добрим врядуванням великі і тільки разом з колегами з Ради Європи ми можемо їх вирішувати», – сказав перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко.

За його словами, сильне, відповідальне, розвинуте та ефективне самоврядування, яке має існувати в нашій державі, – це неодмінна частина треку по членству України в ЄС.

«Ми робитимемо все, аби позиції цієї реформи, яка триває не перший рік і високо оцінена колегами з ЄС, зміцнитись», – сказав Олександр Корнієнко.

Зі свого боку голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк зазначила, що сьогодні Україна рухається Дорожньою картою до своєї мети – забезпечити систему державного управління та місцевого самоврядування, європейську за принципами і дизайном, але адаптивну до екзистенціальних воєнних загроз з боку російської та інших диктатур.

Вона назвала доцільними більшість зауважень і рекомендацій, що містяться у Висновку Центру експертизи доброго правління (на запит української сторони), адже вони значно покращують і якість самої Дорожньої карти і крім того – більш чітко окреслюють завдання, які сьогодні стоять перед нами.

Олена Шуляк підтримала завдання, відображені у Дорожній карті, які є серед пріоритетів – зміцнення автономії місцевих фінансів, пропозиції з підтримки розвитку територій, які непропорційно постраждали внаслідок бойових дій і зменшення кількості населення.

Також у висновках йдеться про те, що за умов повномасштабного вторгнення і дії правового режиму воєнного стану певна централізація є неминучою, про необхідність досягти згоди щодо основних параметрів системи місцевого самоврядування та реформи публічної адміністрації, про врегулювання діяльності військових адміністрацій та трансформування їх після перемоги у адміністрації префектурного типу.

«Нарешті, прозорість процесів відбудови та відновлення, впровадження механізмів консультацій з місцевим самоврядуванням та громадянським суспільством, створення спеціальних робочих груп для розробки інноваційних програм, узгоджених з пріоритетами ЄС. Ця рекомендація цілком відповідає нашому баченню відновлення країни. Всі ці компоненти – від запровадження публічних консультацій на всіх рівнях і залученням всіх стейкхолдерів до створення робочих груп з інновацій та екологічної проблематики – повинні бути напрацьовані як на рівні нормативних документів уряду та Міністерства відновлення, так і на рівні закону», – переконана голова партії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy