Допомога МВФ на 2,7 млрд дозволить Україні подолати складний період – депутати СН
- 9121
Отримання 2,7 млрд дол. від Міжнародного валютного фонду свідчить про продовження партнерських відносин та зацікавленість у подальшій довгостроковій співпраці. Про це заявили народні депутати від «Слуги Народу», представники профільних комітетів Верховної Ради. Ці кошти суттєво підтримають українську економіку та допоможуть зменшити дефіцит держбюджету під кінець року.
Голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету ВРУ з питань бюджету Леся Забуранна зазначає, що фактично ця допомога від МВФ є безповоротною, вона має на меті підтримку економіки в умовах світової кризи без збільшення боргового навантаження. Фінансова допомога дозволить подолати найскладніший період у вересні, коли Україна робитиме зовнішні виплати.
«Рішення про виділення безоплатної та безповоротної допомоги Україні відбулося після телефонної розмови Президента України Володимира Зеленського та директорки-розпорядниці МВФ Кристаліни Георгієвої. Потрібно зазначити, що у цьому році дефіцит бюджету складає близько 247 млрд грн і, відповідно, завдяки допомозі від МВФ нам вдасться зекономити кошти державного бюджету на зовнішні виплати і знизити обсяг запозичень. Отримані від МВФ гроші також допоможуть оздоровити економіку, спрямувати кошти на її розвиток і на відновлення після пандемії коронавірусу. Також ми зможемо завершити анонсовані Президентом Зеленським ініціативи в межах Великого будівництва, вплинути на якісне підвищення соціальних стандартів життя, проводити більш активні реформи для підвищення якості бізнес-клімату в Україні», – переконана Леся Забуранна.
Вона також додала, що Україна має продовжувати процес реформ, адже ми прагнемо діяти в межах програми Stand-by МВФ, і розраховуємо на подальшу співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
«Крім того, за оцінками експертів, бажано не витрачати всі кошти, а зробити певні накопичення, при цьому зберігши правильний баланс. Але, безумовно, подібна допомога напередодні Дня Незалежності для України, як і для багатьох інших країн, є вагомим чинником оздоровлення та стимулювання національної економіки», – переконана Леся Забуранна.
Ольга Василевська-Смаглюк, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики наголошує, що отримані гроші на відновлення економіки в умовах пандемії свідчать про те, що Україна є партнером МВФ та ухвалює потрібні для подальшого співробітництва рішення.
«Це чудова подія і ці кошти нам дуже стануть у нагоді, зважаючи на те, що кошти по програмі Stand-by поки не надходили. Майже всі структурні маяки нами виконані. Зокрема я була співавтором законопроєкту про створення Бюро економічної безпеки і позбавлення СБУ неприродних для неї функцій – це також був структурний маяк МВФ. Ми рухаємося вперед, демонструємо зацікавленість у подальшій тривалій співпраці з МВФ. І сподіваємося, що восени, крім коштів на відновлення економіки в умовах пандемії, ми отримаємо і кредитні кошти за програмою Stand-by», – вважає депутатка.
Заступник голови Комітету ВР з питань бюджету Володимир Гевко розповідає, що Україна отримала Спеціальні права запозичень на суму понад 2,7 млрд доларів у рамках допомоги країнам-учасницям МВФ у відновленні економіки, що постраждала внаслідок пандемії коронавірусу.
«Ми можемо використовувати ці кошти для погашення заборгованості перед МВФ або для зменшення дефіциту держбюджету, який формується під кінець року. Також, можливо, частину коштів використають на інфраструктурні проєкти, які будуть давати додаткові надходження до бюджету у процесі використання», – каже Володимир Гевко.