Донбас, Крим, Zoom – Марія Мезенцева про квітневу сесію ПАРЄ
- 8509
Як триває підготовка української делегації до другої частини сесії Парламентській асамблеї Ради Європи 19-23 квітня? Що на ній обговорюватимуть? Чим займається українська делегація у міжсесійний період? Наскільки ефективний онлайн-формат комунікації з іншими делегаціями? Про це розповідає голова постійної делегації у ПАРЄ Марія Мезенцева.
Як готуємось до другої частини сесії ПАРЄ
За аналогією з виборами, підготовка до нової сесії ПАРЄ починається в той же день, коли завершується попередня.
Тому ми вже активно працюємо над підготовкою до другої частини сесії, яка пройде 19-23 квітня. Окрім обговорення порядку денного сесії, члени постійної делегації працюють у комітетах, які розглядають проєкти доповідей і резолюцій, а також подають поправки до них. На весняній частині сесії саме ці рішення і виноситимуть на голосування.
На квітневій сесії плануються виступи президентки Молдови Майї Санду та канцлерки ФРН Ангели Меркель. Також розглядатимуть такі важливі питання, як демократія в умовах коронавірусної пандемії, захист прав людей з хронічними та невиліковними хворобами, європейська політика діаспор.
Про роботу в умовах пандемії
В умовах низки обмежень міжсесійні зустрічі за допомогою відеоконференції стали дуже зручним інструментом.
Звичайно, це не замінить живого спілкування, але бодай мінімально допоможе познайомитись і вибудувати контакти. А це дуже важливо, адже наша делегація досить нова. Ми існуємо майже 2 роки, рік з яких ми втратили через скасування сесій ПАРЄ.
У такому форматі з січня, коли була остання сесія ПАРЄ, по квітень ми зустрілись з уповноваженими представниками Німеччини, Швеції, Італії, Франції, Великобританії, Туреччини, а також новим очільником Офісу Ради Європи в Україні.
Крайня наша зустріч відбулася у Zoom-форматі з Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні Еріком Сведалом та його Офісом.
Окремо представники нашої делегації зустрічаються з послами держав-членів Ради Європи, а також парламентарями інших держав-членів Ради Європи.
При цьому, як і в січні, квітнева сесія пройде в так званому гібридному режимі. Тобто деякі делегації будуть присутні фізично, а деякі – віддалено. Це вирішуватимуть делегації самостійно.
Вважаю, українська делегація має використати таку можливість та поїхати у Страсбург для безпосередньої участі у засіданнях.
Що обговорюємо
На всіх міжсесійних зустрічах ми проводимо роз’яснювальну роботу щодо майбутньої Кримської платформи та поновлюємо запрошення від нашого Президента та уряду долучитись до її роботи. Також, за принципом взаємності, запрошуємо парламентарів цих держав брати участь у платформі.
Ми підготували в рамках ПАРЄ заяву про створення неформальної групи щодо підтримки Кримської платформи на рівні делегатів ПАРЄ. І ми вже маємо підписи делегацій Туреччини, Польщі, Литви, Іспанії. А Швеція, Франція, Норвегія виявили інтерес до ініціативи.
Звісно, активніше будемо займатись цим на персональних зустрічах на полях ПАРЄ в Страсбурзі. Думаю, підписів буде більше.
На наступному тижні наша делегація буде зустрічатись з делегаціями Німеччини та Люксембургу, а в Страсбурзі вже маємо підтвердження щодо зустрічі з делегацією Туреччини.
Також ми підіймаємо питання екології, Європейського зеленого курсу, енергетичної безпеки Європи. Це все наше майбутнє. Запрошуємо всіх послів взяти участь у глобальній акції «Озеленення Планети», під час якої за 1 день висаджують 1 млн дерев в 100 країнах світу.
Нещодавно зустрілись з французькою та вірменською делегаціями. Ми обговорили Кримську платформу, а також питання порядку денного квітневої частини сесії 2021. Зокрема доповідь Тіні Кокса «The Assembly’s vision on the strategic priorities for the Council of Europe?».
Навіщо Україні ПАРЄ, а ПАРЄ – Україна
Як керівниця української делегації, я завжди наголошую, що ПАРЄ – це паралельний парламент. У ньому роботи вистачає для усіх членів делегації. Адже охоплено широке коло питань, що підпадає під цінності Ради Європи. Це – верховенство права, демократія, права людини.
ПАРЄ не можна недооцінювати і переоцінювати. Це – пан’європейський майданчик, де голос України має і повинен бути почутий.
Ми будемо робити все належне, щоб скористатись цим майданчиком для захисту інтересів України і просування власного порядку денного, який ми можемо запропонувати Європі.
Наразі фундаментальні європейські цінності під загрозою з боку окремих держав-членів цієї поважної організації. І наша делегація залишається і буде завжди на сторожі поваги і захисту цих цінностей.