Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Додаткові надходження в держбюджет: Рада підвищить ефективність розпорядження майном соцсфери

  • 66
Додаткові надходження в держбюджет: Рада підвищить ефективність розпорядження майном соцсфери

Наповнення державного бюджету, підвищення ефективності управління об’єктами комунальної або державної власності закладів освіти та спорту, покращення мікроекономічного клімату в громадах.

Ці завдання вирішує законопроєкт № 11071 щодо підвищення ефективності розпорядження майном соціальної сфери та вдосконалення законодавства у сфері оренди, – заявив його автор, народний депутат від «Слуги Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

За його словами, проєкт закону стане тим інструментом, який дозволить більш прозоро, ефективно та швидко управляти активами державної та комунальної власності.

Як уточнив парламентар, документ пропонує, зокрема:

– визначити, що об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти, які більше трьох років не використовується в освітній діяльності, можуть бути приватизовані (наголошую – це можливість, а не обовʼязок);

– зробити публічною інформацію про перелік таких об’єктів та майна державних і комунальних закладів освіти;

– надати можливість орендувати таке майно на конкурентних засадах через систему електронних аукціонів;

– уповноважити КМУ визначити цільове призначення використання такого майна.

«Такі зміни дозволять не допустити «старіння» майна, його нецільове використання і водночас збільшать надходження до бюджетів», – зазначив народний депутат.

Також, додав він, відповідно до законопроєкту пропонується надавати дозвіл на поза орендну процедуру використання об’єктів з Реєстру спортивних споруд в цілях одноразової оренди – як це зараз передбачено для закладів культури.

«Прогнозуємо, що пропоновані зміни усунуть корупційну складову, допоможуть здійснювати в зручному форматі бронювання, оплату оренди, формувати прозорі та доступні громадськості розклади отримання спортивних послуг», – зауважив Мовчан.

Він повідомив, що Комітет з питань економічного розвитку за результатами сьогоднішнього розгляду рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт №11071 за основу.

«Очікую та сподіваюсь, що під час розгляду законопроєкту №11071 у першому читанні депутати його підтримають. Адже додаткові надходження для бюджету актуальні, як ніколи», – підсумував Олексій Мовчан.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy