Добровільно та одноразово: як українці зможуть скористатися податковою амністією (ІНФОГРАФІКА)
- 5540
Днями парламент запровадив податкову амністію, ухваливши відповідний законопроєкт №5153 в цілому.
Це дасть можливість українцям вивести «з тіні» доходи, незадекларовані станом на 1 січня 2021 року.
Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко нагадав, що «нульове декларування» – це передвиборча обіцянка Президента України Володимира Зеленського та партії «Слуга Народу». Податкова амністія стимулюватиме детінізацію доходів, підвищить податкову культуру громадян та сприятиме економічному зростанню держави.
«Про податкову амністію в Україні багато говорили до нас, але реалізує це саме наша команда. Ми повернемо у чистий обіг сотні мільярдів гривень, які приховувались протягом десятиліть. Це заведе в Україну додатковий капітал і дозволить активізувати економічну діяльність», – сказав Олександр Корнієнко.
Як наголосив очільник парламентського фінансового комітету Данило Гетманцев, можливість участі в податковій амністії буде не обов’язком, а лише правом людини. Вони просто отримають можливість «відбілити» кошти та уникнути відповідальності за ухиляння від оподаткування.
«Участь у податковій амністії звільняє особу лише від відповідальності за ухиляння від оподаткування. Від відповідальності за відмивання коштів, за корупційні злочини, за будь-що інше людину не звільняє участь у податковій амністії. Коли особа кладе гроші в банк, існують звичайні процедури фінансового моніторингу, які цей закон також не скасовує», – розповів він.
Що передбачає режим податкової амністії та хто зможе подати «нульову декларацію» – детальніше у нашій інфографіці.