До змагань між собою політичним партіям варто повертатися виключно після завершення війни – Олена Шуляк
- 97

Відновлення політичного життя в Україні можливе тільки після Перемоги, а до змагань між собою партії мають повернутися виключно після завершення війни.
На цьому під час форуму «Демократична стійкість України під час війни та в період відновлення» наголосила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Вона зазаначила, що з моменту незалежної України роль громадянського суспільства невпинно зростає і у цього процесу є свої маркери та етапи. Першим переломним етапом, коли громадянське суспільство було прогресивніше за український політикум, була Помаранчева революція. Другий маркер – це Революція Гідності, коли влада проігнорувала євроінтеграційні прагнення громадян та спробувала продавити проросійські рішення. Тобто в Україні наочні прояви, коли суспільство відіграло найважливішу роль у формуванні політичного вектору країни, відбувались неодноразово.
«Від початку повномасштабної війни суспільство також багато в чому стало опорою військових та влади. Ми ж всі пам’ятаємо, коли в лютому 2022 року в усіх без винятку населених пунктах почали формуватися загони ТрО, чоловіки штурмували військкомати та отримували зброю. В громадах, куди заходили окупанти, українці виходили на стихійні мітинги, зупиняли російські танки. Пам’ятаємо, як наші громадяни почали самоорганізовуватись, щоб забезпечити армію всім необхідними, зароджувались волонтерські рухи. І в цей час ніхто не запитував, хто з якої партії. Ми всі були громадяни України, об’єднані проти спільного ворога», – зауважила Олена Шуляк.
За її словами, станом на сьогодні більш ніж 450 депутатів партії «Слуга Народу» в лавах ЗСУ допомагають Силам оборони. Більше 16 млрд грн за ініціативи депутатів від «Слуги Народу» було виділено з місцевих бюджетів та 400 млн грн на ЗСУ перерахувала партія. Офіси партії в регіонах перетворили на гуманітарні ХАБи, які допомагають ветеранам, ВПО, релокованому бізнесу та і загалом всім, хто цього потребує. Наприклад, херсонський осередок «Слуга Народу» з часу деокупації розрісся великим благодійним фондом «Support Kherson», який надає найрізноманітнішу допомогу ЗСУ із забезпеченням, гуманітарну та психологічну підтримку для мешканців та ВПО на Херсонщині. А деякі з активістів пройшли окупацію, тортури, хтось і досі перебуває в полоні.
«В процесі роботи ми зустрічаємо багато активних людей, лідерів думок, просто небайдужих. І вони необов’язково є прихильниками «Слуги Народу». Ми підтримуємо таких людей, де це можливо. Зараз не час ділити українців. Наші громадяни в ЗСУ не тому, що вони є членами якоїсь партії, а тому що ми всі за Україну. І це головний потенціал громадянського суспільства. Тому спочатку Перемога, а потім політичне життя. Вже після Перемоги політичні партії будуть змагатися своїми програмами, стратегіями тощо», – резюмувала Олена Шуляк.