Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

До відбудови залучатимуть всіх: Шуляк розповіла, як працюватиме модуль електронної демократії

  • 236
До відбудови залучатимуть всіх: Шуляк розповіла, як працюватиме модуль електронної демократії

Окрім відбудови власного житла за кошти, отримані в межах програми компенсації єВідновлення, кожен громадянин України зможе взяти участь у розробці планів відновлення своєї територіальної громади на цифровій платформі DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management).

Така можливість незабаром з‘явиться там завдяки впровадженню модуля електронної демократії – eDem.

Про це у колонці на “Економічній правді” розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, сьогодні у відбудові України від наслідків російського вторгнення вже беруть участь тисячі українців — представники місцевого самоврядування, підприємці та фахові спеціалісти найвищого рівня. Втім, завдяки впровадженню eDem, який дозволить впливати на вибір проєктів відновлення і моніторити їх реалізацію звичайним громадянам, ця цифра може сягнути десятків тисяч.

“Система DREAM з самого початку задумувалася як максимально інклюзивна і завдяки eDem її активним користувачем зможе стати кожен громадянин. Це дозволить відстежувати проєкти відновлення власних громад та всієї країни – вносити пропозиції до проєктів, брати участь у голосуваннях та опитуваннях, зокрема щодо питань фінансування, об’єднуватися в команди, обговорювати проєкти, навчатися кращих практик тощо”, – повідомила народна депутатка.

Кінцева мета впровадження модуля — забезпечити максимальну відкритість для всіх громадян як головних бенефіціарів відбудови. Його розробку координує Центр розвитку інновацій і наразі триває робота над технічним втіленням функціонала.

“Завдання держави — створювати ефективні канали залучення для всіх готових доєднатися до процесів відбудови, щоб із часом таких людей ставало все більше. Зокрема, і активних громадян. Над цим ми працюємо постійно”, – зазначила Шуляк.

Як приклад вона навела державну програму єВідновлення, основним драйвером роботи якої стало не лише місцеве самоврядування, а й активні громадяни на місцях. Йдеться про роботу комісій, які верифікують дані про руйнування та приймають рішення щодо надання компенсації і її обсягів, адже 30% її учасників мають складати саме представників громадськості. Це забезпечує прозорість роботи та справедливі рішення.

Крім цього, повідомила Шуляк, програму єВідновлення будуть вдосконалювати і саме громади і громадяни вирішують, у якому напрямку це потрібно робити. Для цього у вересні – жовтні 2023 року з ними проводились відповідні публічні консультації, під час який збиралися факти та пропозиції про компенсації за пошкоджене та знищене майно від усіх учасників процесу. Особливу увагу приділили типовим проблемам програми та пропозиціям, як їх розв’язати. На основі отриманих від громад і громадян даних незабаром сформують загальні рекомендації – як вдосконалити механізм виплати компенсацій. Зокрема це стосується необхідних змін до нормативних документів.

Нагадаємо, система DREAM, яка переводить у цифровий формат усі управлінські інструменти, необхідні для процесу відбудови, працює в тестовому режимі з червня цього року – зараз в ній зібрано вже понад 6 тис. проєктів, внесених представниками громад, регіонів, центральних органів влади. Саме через DREAM здійснювалося подання проєктів для фінансування з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. 310 проєктів, поданих ОМС, отримали фінансування — це школи, лікарні, багатоквартирні будинки, житлово-комунальна інфраструктура в постраждалих громадах по всій країні.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy