Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

До кінця року плануємо ухвалити закон про столицю – Олександр Корнієнко

  • 5267
До кінця року плануємо ухвалити закон про столицю – Олександр Корнієнко

«Слуга Народу» підтримує законопроєкт про столицю №2143-3 та планує ухвалити його до кінця року за спецпроцедурою.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» та перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко.

«Було кілька версій закону. Я тішусь, що комітет підтримав саме таку версію, яка не містить нездорових амбіцій. Вона відповідає тим питанням, які хвилюють киян. Ми би хотіли завершити в листопаді цю історію в парламенті: зібрати підписи та проголосувати за спеціальною процедурою законопроєкт», – сказав Олександр Корнієнко.

Він наголосив, що ухвалення документу покращить систему управління містом. Це у свою чергу дасть столиці додаткові ресурси.

Днями Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт про столицю №2143-3 у другому читанні.

Документ передбачає, що Київський міський голова обирається на відкритих виборах, очолює Київраду та виконавчий комітет за посадою, відповідає за стан справ у столиці, розпоряджається місцевим бюджетом. У свою чергу голова КМДА призначається Президентом, підконтрольний і підзвітний уряду та Президенту, відповідальний за законність у місті.

Голова депутатської фракції «Слуги Народу» в Київській міській раді Андрій Вітренко додав, що нині у столиці склалась ситуація, коли одна людина виконує три функції: формує завдання, виконує і контролює їхнє виконання.

«Це неможливо в цивілізованому суспільстві. Таким чином нівелюється контролююча функція Київської міської ради. Ми лише на минулій сесії ухвалили положення про контролюючі функції Київської міської ради.
Тож розділення функцій лише покращить управління містом», – переконаний він.

Андрій Вітренко також розповів про дослідження Державної фіскальної служби, Київської міської прокуратури, які свідчать про те, що у Києві неефективно використовувались кошти державного бюджету.

Як зазначила очільниця Київської міської організації партії «Слуга Народу» Леся Забуранна, ухвалення законопроєкту про столицю дозволить системно підійти до вирішення проблем, що турбують киян.

«Ми точно знаємо основні проблеми, які турбують киян. Що турбує переважно? Це – затори. Це – екологічні проблеми, питання якості води. Це – хаотичні забудови. Це – енергоефективність, витрати на комунальні послуги, що зараз особливо важливо. І питання розвитку міста. Питання, куди ми рухаємось. Генеральний план. Все це є основними пріоритетами», – заявила вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy