Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Соломчук: Україна планує експортувати 3 млн т зерна через три порти

  • 5586
Дмитро Соломчук: Україна планує експортувати 3 млн т зерна через три порти

«Зерновий коридор» з України працює у тестовому режимі, але аграрії планують вийти на обсяг експорту до 3 млн т зерна через чорноморські порти. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Зараз нам треба експортувати зерно, яке вже майже рік лежить в портах південних регіонів, щоб звільнити склади й аграрії змогли експортувати нову продукцію. Торішні залишки наразі складають 18 млн тонн», – сказав Соломчук.

За його словами, тимчасово проблему зі зберіганням нового врожаю допоможуть розв’язати міжнародні партнери.

«Приватні та урядові фонди, в першу чергу американські, надаватимуть спеціальні 200-тонні агромішки. Врожай в них можна зберігати до 24 місяців. Далі треба вести розмову про капітальне будівництво зерносховищ», – пояснив депутат.

Він запевнив, що українського зерна повністю вистачить для внутрішнього ринку включно з потребами тваринництва: Україна споживає максимум 20 млн т зерна щорічно, а новий врожай прогнозують у межах 65 млн тонн. Тож експорт зерна не відіб’ється на продовольчій безпеці держави, але допоможе підтримати аграрний сектор.

«Аграріям потрібні кошти для початку посівну озимих культур, щоб у наступному році у нас був хліб. Йдеться про 8 млн пайовиків, які мають отримати кошти. Крім того, Україна має зберегти статус найнадійнішого постачальника сільгосппродукції у світі», – підсумував Соломчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy