Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Кисилевський: український бізнес чекає на закон про локалізацію

 • 9567
Дмитро Кисилевський: український бізнес чекає на закон про локалізацію

Українські підприємства машинобудівної галузі чекають на ухвалення Верховною Радою законопроєкту № 3739. Він передбачає обов’язкову локалізацію виробництва деяких видів продукції, яка виноситься на публічні закупівлі.

Про це заявив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат від «Слуги Народу» Дмитро Кисилевський під час робочої поїздки до Чернігівської області, де члени комітету відвідали Чернігівський автозавод ПрАТ «ТЕРА» і компанію «Пожмашина».

«На Чернігівському автозаводі ми побачили процес виробництва сучасних комфортабельних автобусів «Еталон» – шкільних і міських. Але також почули неприємні цифри та факти. 60-80% нового муніципального транспорту в містах України – іноземного виробництва. А вигравати комунальні тендери вітчизняним виробникам важко, оскільки українські публічні закупівлі безпрецедентно відкриті для імпорту, іноземні виробники мають фінансову підтримку з боку власних держав, а українські – ні. Віддаючи ринок іноземцям, ми втрачаємо робочі місця, податки і технології. Та стимулюємо їхню появу за кордоном», – зазначив нардеп.

Він додав, що законопроєкт № 3739 цілком реально прийняти в такій редакції, яка не буде суперечити угоді про асоціацію з Євросоюзом.

«Ми бачимо, що іноземні держави проводять в Україні активну, а подекуди навіть агресивну політику протекціонізму відносно своїх машинобудівних підприємств. Це компенсація кредитних ставок, допомога в освоєнні українського ринку. Якщо ми хочемо зупинити деіндустріалізацію України, ми також маємо вживати заходів на державному рівні», – сказав член Комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат від «Слуги Народу» Богдан Кицак.

Він зазначив, що ефект від закону про локалізацію відчують не лише безпосередньо машинобудівники, а й багато суміжних бізнесів. Про це зокрема йшлося під час візиту на ПрАТ «ТЕРА», яке виробляє вимірювальне обладнання для компаній з різних галузей економіки.

Депутати сподіваються, що законопроєкт № 3739 потрапить у сесійну залу на друге читання вже до кінця поточного року.

Нагадаємо, Верховна Рада 21 липня 2020 року ухвалила в першому читанні законопроєкт № 3739 про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі». Згідно із законопроєктом держава вимагатиме наявність української складової при публічних закупівлях в таких галузях:

 • залізничний транспорт;
 • міський пасажирський транспорт;
 • комунальна техніка;
 • енергетичне машинобудування;
 • авіаційна та космічна галузі.

Мінімально необхідний ступінь локалізації з часом зростатиме: від 10% в 2021-2022 до 40% в 2027-2030.

Поділитись:

 • Facebook
 • Twitter
 • Telegram
 • WhatsApp
 • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy