Дмитро Кисилевський: український бізнес чекає на закон про локалізацію
- 9593
Українські підприємства машинобудівної галузі чекають на ухвалення Верховною Радою законопроєкту № 3739. Він передбачає обов’язкову локалізацію виробництва деяких видів продукції, яка виноситься на публічні закупівлі.
Про це заявив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат від «Слуги Народу» Дмитро Кисилевський під час робочої поїздки до Чернігівської області, де члени комітету відвідали Чернігівський автозавод ПрАТ «ТЕРА» і компанію «Пожмашина».
«На Чернігівському автозаводі ми побачили процес виробництва сучасних комфортабельних автобусів «Еталон» – шкільних і міських. Але також почули неприємні цифри та факти. 60-80% нового муніципального транспорту в містах України – іноземного виробництва. А вигравати комунальні тендери вітчизняним виробникам важко, оскільки українські публічні закупівлі безпрецедентно відкриті для імпорту, іноземні виробники мають фінансову підтримку з боку власних держав, а українські – ні. Віддаючи ринок іноземцям, ми втрачаємо робочі місця, податки і технології. Та стимулюємо їхню появу за кордоном», – зазначив нардеп.
Він додав, що законопроєкт № 3739 цілком реально прийняти в такій редакції, яка не буде суперечити угоді про асоціацію з Євросоюзом.
«Ми бачимо, що іноземні держави проводять в Україні активну, а подекуди навіть агресивну політику протекціонізму відносно своїх машинобудівних підприємств. Це компенсація кредитних ставок, допомога в освоєнні українського ринку. Якщо ми хочемо зупинити деіндустріалізацію України, ми також маємо вживати заходів на державному рівні», – сказав член Комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат від «Слуги Народу» Богдан Кицак.
Він зазначив, що ефект від закону про локалізацію відчують не лише безпосередньо машинобудівники, а й багато суміжних бізнесів. Про це зокрема йшлося під час візиту на ПрАТ «ТЕРА», яке виробляє вимірювальне обладнання для компаній з різних галузей економіки.
Депутати сподіваються, що законопроєкт № 3739 потрапить у сесійну залу на друге читання вже до кінця поточного року.
Нагадаємо, Верховна Рада 21 липня 2020 року ухвалила в першому читанні законопроєкт № 3739 про внесення змін до закону «Про публічні закупівлі». Згідно із законопроєктом держава вимагатиме наявність української складової при публічних закупівлях в таких галузях:
- залізничний транспорт;
- міський пасажирський транспорт;
- комунальна техніка;
- енергетичне машинобудування;
- авіаційна та космічна галузі.
Мінімально необхідний ступінь локалізації з часом зростатиме: від 10% в 2021-2022 до 40% в 2027-2030.