Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Кисилевський: Україна починає страхувати інвестиції від воєнних та політичних ризиків

  • 77
Дмитро Кисилевський: Україна починає страхувати інвестиції від воєнних та політичних ризиків

Експортно-кредитне агентство починає приймати заявки від українських компаній, які хочуть застрахувати свої інвестиції від воєнних та політичних ризиків.

Про це повідомив ініціатор закону стосовно надання права ЕКА страхувати воєнні та політичні ризики, заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Дмитро Кисилевський.

Як зазначив парламентар, сам по собі цей факт ще не є повним вирішенням завдання страхування воєнних ризиків, оскільки ЕКА сьогодні здатна застрахувати невелику кількість проєктів.

«Щоб цей інструмент запрацював на повну потужність, слід збільшити статутний капітал цієї установи. Сподіваюсь, Уряд зробить для цього необхідні кроки вже незабаром», – заявив Кисилевський.

За його словами, джерелом можуть бути кошти державного бюджету або міжнародних донорів.

«За підрахунками Інституту інформатизації та моделювання економіки, потреба ЕКА для виконання нових функцій становить $300-500 млн. Також Агентству потрібно навчитись на практиці перестраховувати ці ризики в міжнародних компаніях», – акцентував народний депутат.

Він уточнив: максимальна сума інвестицій, яку ЕКА наразі готова страхувати, — 200 мільйонів гривень. А страховий тариф для прямих інвестицій становитиме 0,49-8,05%, для інвестиційних кредитів — 0,95-4,05%.

«Раніше поліс страхування від воєнних ризиків в Україні могли придбати лише іноземні компанії. Їхні інвестиції готові страхувати міжнародні агенції MIGA та DFC. Такі страховки в Україні вже залучили низка інвесторів. Тепер це може робити й ЕКА для українських компаній», – розповів Дмитро Кисилевський.

Парламентар назвав технічні деталі, які важливо знати підприємцям для страхування своїх інвестицій в умовах війни:

– Договір страхування інвестицій укладається за умови виконання таких вимог:

✓об’єкт інвестування розміщується на території України, крім територій, на яких на дату укладення договору страхування інвестицій ведуться бойові дії або тимчасово окупованих рф;

✓метою прямої інвестиції є створення об’єктів та інфраструктури, необхідних для розвитку переробної промисловості та експорту;

✓товари, роботи, послуги, які експортуватимуться в результаті реалізації інвестиції, мають бути в переліку, передбаченому статтею 8 Закону «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності».

Крім того, народний депутат перелічив, від яких воєнних ризиків може страхувати ЕКА:

✓воєнний конфлікт, включаючи війну або збройний конфлікт, збройна агресія, бойові дії, масові заворушення;

✓насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади;

✓терористичні акти та/або диверсії, в тому числі спричинені подіями, передбаченими у підпунктах 1 або 2 цього пункту;

✓окупація, анексія.

До політичних ризиків, додав парламентар, належать такі страхові ризики:

✓здійснене органами державної влади України примусове відчуження майна/вилучення майна суб’єкта господарювання (позбавлення права власності на майно);

✓безпідставне (незаконне) відкликання ліцензії з боку регулятора ринку або примусове припинення (зупинення) діяльності суб’єкта господарювання державними органами, що встановлене рішенням суду, що набрало законної сили, крім випадків, коли таке припинення діяльності спричинене невиконанням суб’єктом господарювання вимог законодавства;

✓невиконання або відмова від виконання державою зобов’язань, визначених законодавством, стратегічними або програмними документами, затвердженими в установленому законодавством порядку, та/або інвестиційним договором за умови, що суб’єкт господарювання має право вимагати виконання таких зобов’язань;

✓введення державою заборони (платіжні ембарго, мораторій) на здійснення розрахунків;

✓неможливість конвертації валюти або переказу валюти за кордон суб’єктом господарювання, крім випадків, передбачених законодавством.

«Страхування інвестицій від воєнних ризиків передбачене планом розвитку переробної промисловості, і є елементом проголошеної Президентом політики «Зроблено в Україні». Її ключовими складовими є розвиток внутрішнього виробництва, залучення інвестицій в реальний сектор і розвиток несировинного експорту», – підсумував Дмитро Кисилевський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy