Дмитро Кисилевський: Промислове зберігання енергії – ключ до енергетичної безпеки України
- 56
Розвиток і масштабування промислових установок зберігання енергії – один із ключів до підвищення гнучкості та надійності роботи енергосистеми України. Попит на такі установки з боку промислових підприємств зростає, через постійні обстріли рф енергетичної інфраструктури.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічної політики Дмитро Кисилевський.
За його словами, системи збереження енергії або energy storage – один з важливих напрямків інвестицій бізнесу цього року.
Парламентар навів приклад першої промислової установки зберігання енергії в Україні, яка може зберігати і віддавати в мережу у зручний час 1 МВт електроенергії.
«Все програмне забезпечення – українське. Більша половина «заліза» також локального виробництва. Приємно, що в Україні є спеціалісти найвищого рівня, здатні розробити і налагодити виробництво такого обладнання», – зазначив Кисилевський.
Крім того, додав він, в Україні виробляються опорні конструкції для сонячних електростанції, на яких реалізовано понад 1 ГВт СЕС в Україні та 20,5 МВт – у Латвії.
«На фоні завдань, які країна має вирішувати з перебудови енергосистеми, державна політика має сфокусуватись на стимулюванні виробництва і розробок в цій сфері. Це не лише шанс виростити потужну наукоємну галузь з великим експортним потенціалом, а й питання національної безпеки», – акцентував нардеп.
На його думку, за виробництвом промислових установок зберігання енергії велике майбутнє.
«І не лише через війну. Такі великі павербанки – обовʼязковий атрибут потужних сонячних електростанцій і державної політики декарбонізації, яка є для України обовʼязковою на шляху до ЄС», – резюмував Дмитро Кисилевський.