Дмитро Кисилевський: понад 10 програм політики «Зроблено в Україні» вже дають результати
- 85
Програми, реалізовані в межах державної політики «Зроблено в Україні», започаткованої Президентом, вже мають вагомі зрушення для української економіки: створюють нові робочі місця, дають надходження до держбюджету, стимулюють попит на українські товари.
Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
За його словами, йдеться, зокрема, про розвиток індустріальних парків, прорив у переробній промисловості, відродження аграрного машинобудування тощо.
«25 заводів, що збудовані та будуються – таким для мене є головний результат розвитку індустріальних парків. Це підприємства в галузях виробництва продуктів харчування, агропереробки, будівельних матеріалів, деревообробки, машинобудування, виробництва господарських товарів, побутової хімії, поліграфії на інше», – зазначив парламентар.
А ще, уточнив нардеп, понад 100 тисяч квадратних метрів промислової нерухомості для релокованих і нових підприємств та попри війну майже 200 МВт електричної потужності по приєднанню. Мало того, переробна промисловість цьогоріч вийшла на перше місце в Україні за відрахуваннями до державного бюджету з показником 16,7%.
«Це результат фокусування програм «5-7-9», грантів на переробку, локалізації, компенсацій за купівлю техніки та інших для сприяння українських виробників», – констатував Дмитро Кисилевський.
Результатом програми «Шкільний автобус», відзначив народний депутат, стало стабільне державне замовлення на понад півтисячи автобусів українського виробництва. А завдяки галузевій програмі компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки відбулося поступове відродження аграрного машинобудування.
«Більше 10 програм політики «Зроблено в Україні» вже дають результат, за який не соромно. Але дуже важливо, щоб ця політика стабільно реалізовувалась Урядом протягом років. Тоді ми зможемо розраховувати на досягнення цільового показника: зростання з 8% до 20% частки переробної промисловості у ВВП, що означатиме перехід від бідності до клубу економічно розвинених країн», – наголосив парламентар.