Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Кисилевський: Мінекономіки визначилось з держпідтримкою індустріальних парків

  • 104
Дмитро Кисилевський: Мінекономіки визначилось з держпідтримкою індустріальних парків

Міністерство економіки вперше озвучило деякі параметри програми державного стимулювання індустріальних парків для розбудови їхньої промислової інфраструктури. В бюджеті на 2024 рік на розвиток ІП передбачено 1 млрд грн.

Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Дмитро Кисилевський.

Як зазначив парламентар, мета цієї державної підтримки — сприяти появі мережі індустріальних парків, готових для розміщення нових або релокованих промислових підприємств в коротші строки. Індустріальні парки запропонують інвесторам земельні ділянки промислового призначення з підведеними мережами, готовими будівлями, деякі податкові і митні стимули, а також сервіси від керуючої компанії відповідного ІП.

«В усьому світі індустріальні парки допомагають залучати інвестиції в реальний сектор, зокрема у виробництво. І у нас це також починає працювати. Залучення інвестицій в реальний сектор є складовою політики Зроблено в Україні», – акентував Киселевський.

Він уточнив, що постанова, яка регламентує порядок надання стимулювання, очікується незабаром.

«Інформація про параметри програми була озвучена на нараді з індустріальними парками і громадами, вона є попередньою, адже постанова ще не схвалена урядом. Але дає орієнтири для зацікавлених сторін, що треба готувати», – додав народний депутат.

За словами Дмитра Кисилевського, державну підтримку можна буде залучити на фінансування 50% вартості будівництва інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків: підстанції, лінії електропередач, водо- і газопроводи тощо. Для деокупованих територій —  80%.

Крім того, йдеться про компенсацію 50% здійснених витрат упродовж останніх 9 місяців на підключення до електромереж. Для деокупованих територій — 80%.

«Решту вартості фінансує заявник власним або запозиченим коштом (кредит, грант, гроші ОМС, приватних інвесторів тощо). Тобто йдется про співфінансування держави і заявника 50 / 50%, для деокупованих територій — 80 / 20%», – поінформував парламентар.

Він розповів про головні вимоги, яким мають відповідати індустріальні парки, щоб отримати держпідтримку:

– Індустріальний парк повинен бути в реєстрі та мати керуючу компанію

– Наявність проектної документації на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури та відповідної експертизи

– Позитивний висновок уповноваженого банку щодо ділової репутації та фінансової спроможності заявника (подібно до заявок на гранти).

«Заявки на державне фінансування мають бути подані до 15 серпня», – акцентував Кисилевський.

Як повідомив парламентар, керуюча компанія індустріального парку при отриманні державного фінансування бере на себе такі зобов’язання:

– Реалізувати заявлений проєкт протягом 2 років з моменту укладення договору про надання державного стимулювання.

– Упродовж 3 років ввести в експлуатацію промислові будівлі/споруди площею не менше 5000 кв.м., а також залучити не менше двох учасників індустріального парку.

– У разі невиконання цих вимог повернути отримані кошти.

При цьому, як зауважив парламентар, діятимуть механізми контролю за виконанням робіт з боку уповноважених банків.

«Остаточні параметри будуть міститись в постанові Кабміну. Але вже зараз зрозуміло, що готувати: ПКД, експертизу, джерело фінансування власної частини витрат. А також готовність реально працювати над розвитком індустріального парку для виконання зобов’язань. Упевнений, такі серед майже 80 зареєстрованих ІП знайдуться», – підсумував Дмитро Кисилевський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy