Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Кисилевський: Кандидатство в ЄС дає можливість отримати додаткові кошти на відбудову України

  • 366
Дмитро Кисилевський: Кандидатство в ЄС дає можливість отримати додаткові кошти на відбудову України

Надання Україні статусу кандидата в ЄС дає можливість отримати доступ до так званих структурних фондів Євросоюзу. Це сотні мільярдів євро, які можуть бути спрямовані на відбудову міст, постраждалих через війну, відновлення інфраструктури (доріг, мостів, шкіл, лікарень та ін.), а також побудову нової структури української економіки.

Про це заявив народний депутат «Слуги Народу», заступник голови комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Принаймні, так було з попередніми країнами-кандидатами. Дуже важливо розумно, прозоро і справедливо розпорядитись доступом до цих фондів. Можливий напрямок структурної допомоги ЄС для України – стимулювання відходу від сировинної моделі економіки і впровадження пріоритету на сучасну переробну промисловість», – зазначив він.

Як звернув увагу народний депутат, Україна отримала від Євросоюзу 7 критеріїв, за якими оцінюватиметься прогрес на шляху до членства в ЄС:

– законодавчо удосконалити процедуру відбору та призначення членів Конституційного суду;
– завершити формування оновленого складу Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів;
– призначити керівників та запустити повноцінну роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України;
– привести законодавство у сфері боротьби з відмиванням грошей у відповідність до міжнародних стандартів FATF та прийняти комплексний стратегічний план реформування правоохоронного сектору;
– провадити антиолігархічне законодавство;
– привести законодавство у сфері ЗМІ до вимог директив ЄС та посилити повноваження регулятора ЗМІ;
– завершити реформу законодавства щодо національних меншин згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

«Я не бачу в цьому переліку питань, які не відповідають суспільному запиту українців. Всі ці реформи давно назріли. Тепер вони будуть впроваджені у прискореному темпі. Уряд ставить амбіційну мету вже до кінця 2022 року отримати від ЄС позитивний висновок щодо відповідності цим 7 критеріям. У разі позитивного висновку почнуться переговори про запуск процедури вступу України в Європейський Союз», – повідомив Дмитро Кисилевський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy