Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Кулеба: Уперше за 30 років Україна отримала чітку стратегію зовнішньої політики

  • 9209
Дмитро Кулеба: Уперше за 30 років Україна отримала чітку стратегію зовнішньої політики

Уперше за 30 років незалежності Україна отримала системний документ — стратегію зовнішньої політики.

Наша держава знову у грі і про це свідчать два сигнали: Кримська платформа та успішний візит Президента України до США.

Про це заявив з трибуни парламенту міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Завдяки роботі Президента, МЗС, експертів, науковців і аналітичних центрів ми маємо Конституцію зовнішньої політики. Вона допоможе досягати цілей та ефективніше рухатися вперед. Стратегія зводить до нуля ризик зміни курсу держави через зміну політичних еліт або політичну турбулентність», — сказав він.

Як наголосив Дмитро Кулеба, за ініціативи Президента реалізовано історичну зовнішньополітичну ініціативу — Кримську платформу.

«Уперше за багато років питання Криму винесено на найвищий міжнародний рівень. У нас є реальний механізм, який веде до деокупації платформи. Учасники ухвалили декларацію, в якій зафіксували позицію щодо невизнання спроби анексії Криму та готовність разом з Україною займатись деокупацією, зокрема посиленням санкційного тиску на Росію. Битва за Крим – це битва за Україну. Деокупація півострова буде пріоритетом міжнародної діяльності допоки Україна не поверне Крим», – сказав очільник міністерства.

Візит Президента до США став безпосередньою реалізацією нашої зовнішньополітичної стратегії. США чітко заявили, що не залишать Україну сам на сам з російською агресією. На практиці це означає більш активне залучення Вашингтона до мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту та зміцнення обороноздатності нашої держави, зазначив Дмитро Кулеба.

«Незабаром відбудеться засідання оновленої комісії стратегічного партнерства між нашими країнами. Це конкретний інструмент отримання підтримки США у сфері безпеки, оборони, інвестицій до України. Після візиту Володимира Зеленського відносини України та США знаходяться у найвищій точці за багато років. Це початок якісного нового етапу», – підсумував він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy