Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Дмитро Кулеба: Україна буде членом НАТО

  • 5246
Дмитро Кулеба: Україна буде членом НАТО

Україна буде членом НАТО. Це питання часу та ціни, яку ми заплатимо.

Про це сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Міжнародна політика», який сьогодні розпочався у Києві.

«Безпека України сьогодні – це воля українського народу жити у вільній європейській державі, це ЗСУ та українська дипломатія. Ми поки не є членами НАТО і не маємо гарантій безпеки від інших держав. Низка країн світу виключно з політичних причин не продає нам озброєння, яке здатне зміцнити нашу оборону. Попри це ми розвинули військово-технічну співпрацю з Великобританією, США, Туреччиною та іншими країнами. Ніхто не вірив, але нам вдалось приєднати Україну до програми розширених можливостей НАТО. Україна буде членом НАТО», – наголоси він.

Як зауважив Дмитро Кулеба, сьогодні Україні важливо оточити себе альянсами з дружніми державами.

Так, за півтора роки Україна ініціювала три нових міжнародних формати взаємодії у Балто-Чорноморському регіоні, які зміцнюють безпеку нашої держави: Асоційоване тріо з Грузією та Молдовою та українсько-турецьку «Квадригу», Люблінський трикутник з Польщею та Литвою.

«Трикутник має ширший контекст. Це важливий елемент активного посилення ролі України у центральній Європі. Тут, у центральній Європі, ми свої», – підсумував міністр.

Глава української дипломатії назвав особливістю зовнішньої політики за президентства Володимира Зеленського ініціативність України: «Ми самі ініціюємо формати міжнародної взаємодії та ведемо за собою, а не лише стукаємо у двері. За останній рік ми створили три таких нових формати».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy