Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Для ветеранів спростили призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг

  • 373
Для ветеранів спростили призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Ветерани війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій та члени їхніх сімей зможуть значно легше оформити пільги на ЖКП. Про це повідомила народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

«Відповідно до чинного законодавства, для призначення пільг на житлово-комунальні послуги людина, що має право на них, мала особисто звернутися до уповноважених органів. Через це іноді українські захисники не могли оформити такі пільги. Прийняті урядом зміни дозволять ветеранам та їхнім сім’ям скористатися соціальними гарантіями, передбаченими державою», – пояснила очільниця профільного комітету.

Вона додала, що наразі ухвалений експериментальний Порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг, який передбачає низку спрощень.

«Замість двох окремих заяв, які потрібні зараз, можна буде подавати єдину спрощену: про взяття на облік як пільговика,  і про надання пільг. Таку заяву можна буде подати не лише у паперовій формі, а й в електронній, зокрема, засобами Порталу Дія», – сказала Третьякова.

За її словами, якщо людина не може самостійно подати заяву на призначення пільги на ЖКП, з травня 2024 року це зможуть зробити за неї члени родини.

Також зменшиться обсяг інформації, яка необхідна для призначення пільги.

«Частину даних Мінсоцполітики та Пенсійний фонд України отримуватимуть через обмін і взаємодію між інформаційними системами державних органів», – наголосила голова профільного комітету.

Вона зазначила, що після технічних доопрацювань інформаційних систем  новий Порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг почне працювати повноцінно.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy