Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Для ефективного ринку газу потрібна конкуренція, прозорі відносини та легка процедура вибору постачальника

  • 341
Для ефективного ринку газу потрібна конкуренція, прозорі відносини та легка процедура вибору постачальника

Створення ефективного ринку газу в майбутньому усуне суперечки та дискусії, яким повинен бути тариф на цей енергоресурс. Таку думку висловив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка».

«Для ефективного ринку нам потрібна конкуренція, нам потрібні прозорі відносини. Нам потрібен доступ кожного споживача до легкої процедури зміни постачальника, вибору постачальника. І так само повний набір класичних продуктів газового ринку», – заявив він.

За його словами, монополізація кінцевого ринку споживання газу є головною передумовою зростання вартості ціни на газ. І ця монополізація є головним бар’єром, чому держава не може ефективно втручатися і допомагати всім верствам населення за допомогою субсидій.

«Його (механізм субсидій, – ред.) проблема в тому, що він не може точково і дуже швидко захистити так званий вразливий сегмент споживачів. Тобто тих людей, які субсидію ще не отримують, але у випадку різкого зростання ціни могли б отримати цю субсидію. І проблема в тому, що фактично газовидобувні компанії тримають споживачів, громадян України, в заручниках, не розкриваючи державі дані про те, хто є їхніми споживачами», – сказав він

Андрій Коболєв розповів, що важливо створити в Україні єдину національну базу всіх споживачів енергоресурсів – як газу, так і електроенергії. Це дозволить державі ефективніше втручатися в ситуацію на ринку.

«Якщо є вразливий споживач, замість того, щоб регулювати ціну для всіх, дати точково цьому споживачу грошову допомогу – так звану адресну субсидію. Таким чином, отримуючи повну ціну газу від тих споживачів, які можуть це собі дозволити, допомагати тим, хто такої можливості не має», – підкреслив він.

Також голова правління НАК «Нафтогаз України» підкреслив, що ринок ділиться на дві частини. Перший – ефективний оптовий, на якому декілька сотень приватних продає і купує природний газ без державного регулювання. Другий – монополістичний роздрібний, де газ постачається для населення.

Нагадаємо, у Києві відбувається друга серія Всеукраїнських форумів «Україна 30».

Протягом наступних трьох днів представники Офісу Президента, уряду, парламенту, міжнародних організацій, авторитетні експерти та громадські діячі обговорюватимуть принципи відкритого ринку газу, логіку ухвалення рішень щодо підвищення та зниження тарифів, а також вибір надійного постачальника та механізми отримання субсидій.

Головне завдання форуму – провести діалог влади та суспільства щодо тарифів, визначити стратегію та план дій на 2021 рік, продемонструвати високий рівень міжнародної співпраці та партнерства з ЄС в енергетичному секторі, збільшити довіру до дій влади і розуміння логіки ухвалення рішень, забезпечити більший доступ українців до коректної інформації, а також протидіяти дезінформації та фейкам.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy