Дієва підтримка тих, хто повертається з фронту: Тарас Тарасенко про проєкт «Ветерани – шлях додому»
- 92

Реінтеграція в цивільне життя, реабілітація, працевлаштування, економічна незалежність: проєкт «Ветерани – шлях додому» пропонує комплексне розв’язання проблем, з якими стикаються воїни після повернення з фронту, та формує повоєнну архітектуру ветеранської політики.
Про це повідомив ініціатор проєкту, народний депутат від «Слуги Народу», заступник голови Комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко в інтерв’ю для Укрінформу.
«Проєкт «Ветерани – шлях додому» об’єднав багато ініціатив з усієї України та є прикладом активної взаємодії між державою, ветеранськими спільнотами, громадами та міжнародними партнерами. Ми не просто допомагаємо – ми створюємо систему переходу ветеранів від військового життя до мирного, із підтримкою на кожному кроці», – зазначив парламентар.
За його словами, проєкт уже отримав підтримку на всіх рівнях – від місцевих громад до Офісу Президента і парламенту, та охоплює п’ять головних напрямів: формування державної ветеранської політики, фізичне здоров’я, психічне відновлення, соціальна адаптація, економічна незалежність.
«Ідея проста – необхідно побудувати систему комплексної підтримки ветеранів, яка дійсно буде корисна. Наш проєкт не лише функціонує, а й впливає на державну політику, адже саме на його основі були розроблені положення нової Стратегії ветеранської політики, яку уряд затвердив наприкінці 2024 року», – акцентував Тарасенко.
У межах проєкту, розповів нардеп, також триває активна законотворча робота: розробляються ініціативи щодо самоврядування фахівців із супроводу ветеранів, створюється система переходу від військової служби до цивільного життя, яка включатиме інструменти навчання, менторства, перекваліфікації, психологічної та юридичної підтримки.
«Зараз ми завершуємо підготовку до другого читання законопроєкту про ветеранське підприємництво, який вже на законодавчому рівні закріпить п’ятирічну підтримку ветеранам війни для відкриття і розвитку власної справи», – повідомив Тарасенко.
Крім того, додав він, особливе місце у філософії проєкту «Ветерани війни – шлях додому» посідає залучення бізнесу, коли приватні компанії стають не просто донорами, а й активними партнерами.
«Вони підтримують ветеранів у працевлаштуванні, фінансуванні реабілітації, спортивних ініціатив, навчальних програм, створенні ветеранських просторів. Такий підхід є прикладом відповідального партнерства між громадянським суспільством та економікою», – акцентував Тарасенко.
Загалом, зазначив парламентар, проєкт «Ветерани – шлях додому» має об’єднати всі ветеранські простори, хаби, які є в країні, в єдину спільну мережу.
«Ми створюємо мережу, де кожен ветеран як член великого Українського ветеранського клубу зможе отримати гідну підтримку як в Україні, так і за її межами», – резюмував Тарас Тарасенко.