Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Діалог влади та ліквідаторів аварії на ЧАЕС налагоджено: депутати «Слуги Народу» провели зустріч у Житомирі

  • 5019
Діалог влади та ліквідаторів аварії на ЧАЕС налагоджено: депутати «Слуги Народу» провели зустріч у Житомирі

Народні депутати від «Слуги Народу» зустрілися з керівниками місцевих громадських організацій ліквідаторів аварії на ЧАЕС Житомирщини для обговорення та напрацювання шляхів вирішення проблемних питань соціального захисту та забезпечення постраждалих від катастрофи.

Зустріч відбулася в межах дводенного виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у Житомирській області.

На початок року в Житомирській області налічується понад 233 тисячі громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

«Ми зібралися сьогодні, щоб започаткувати реальний діалог влади – представників обласної ради, народних депутатів, які займаються соціальною політикою – із ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. Зі слів самих ліквідаторів, такого діалогу не було 35 років. Почули ту проблематику, яка є: вона адресується і на рівень ВР, Кабінету міністрів, і на обласний. Наше завдання – розробити дорожню карту та за каденцію втілити її в життя», – розповів голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат Арсеній Пушкаренко.

У Житомирській області з’явиться представник інтересів ліквідаторів аварії на ЧАЕС в обласній раді. Ним стане ліквідатор, генерал ДСНС Леонід Антонюк. З ним також планують співпрацювати в парламентському Комітеті з питань соціальної політики під час розробки профільних законопроєктів.

Голова підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Олег Арсенюк вважає, що такі комунікатори між владою та спільнотою ліквідаторів катастрофи мають бути в кожній області. Так існуючі проблеми можна буде вирішувати ефективніше, підкреслює депутат.

«Я постійно спілкуюся по всій Україні з різними чорнобильськими організаціями. Є багато різних питань: реєстру, санаторно-курортного лікування, виплат, статусу, інвалідності. В кожного є свої, індивідуальні питання та проблеми. По мірі надходження ми максимально намагаємося їх вирішувати», – каже Олег Арсенюк.

Серед ключових питань – проблема компенсацій за втрачене внаслідок радіаційного забруднення майно. Наразі сума заборгованості складає 103 мільйони гривень. Гострою є проблема забезпечення житлом – у черзі на його отримання нині налічується майже 3,5 тис. сімей. Необхідне відновлення відповідної бюджетної програми.

Проблемними лишаються і питання забезпечення оздоровчими послугами та санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. А також забезпечення їх необхідними ліками.

Голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко також наголосив на необхідності проведення верифікації ліквідаторів Чорнобильської катастрофи для справедливого розподілу та нарахування пільг.

«Верифікація не тільки чорнобильців, а й ветеранів АТО/ООС стоїть сьогодні в нас на порядку денному. Міністерство у справах ветеранів планує створити Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Аналогічний має з’явитися і для чорнобильців. Наша позиція – щоб ми і ви бачили кожного, хто був ліквідатором і постраждав від цієї катастрофи. Щоб пільги отримували реальні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. Це буде публічний реєстр людей, які нас врятували від навали 1986-го року», – пояснив Остапенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy