Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Держбюджет-2022 соціально спрямований та реалістичний – Тарас Мельничук

  • 9886
Держбюджет-2022 соціально спрямований та реалістичний – Тарас Мельничук

Проєкт головного кошторису країни на наступний рік, який уряд подав на розгляд парламенту, враховує нагальні потреби соціального захисту українців, а також стимулює розвиток економіки та забезпечує рекордне фінансування сектору оборони. Про це заявив керівник секретаріату фракції «Слуга Народу» та представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Важливо, що Держбюджет-2022 створений на основі ухваленої раніше трирічної Бюджетної декларації та Національної економічної стратегії до 2030 року. До того ж, як і минулого року, уряд вчасно подав його на розгляд парламенту, це дасть народним депутатам змогу якісно його опрацювати», – зазначив Мельничук.

За його словами, проєкт головного кошторису країни відбиває позитивні зміни у країні – він зріс майже на 149 млрд грн, а це дозволить відчутно збільшити фінансування таких пріоритетних напрямів, як соціальний захист, освіта, медицина, оборона та стимулювати розвиток економіки.

«Порівняно з минулим роком бюджет сфери охорони здоров’я зросте майже на 36 млрд грн, освіти – на 16,7 млрд грн, соціального захисту – на 7,3 млрд грн. Також на підтримку ветеранів ООС планують витратити на 6,1 млрд більше, ніж минулого року», – наводить приклад представник уряду в парламенті.

Він наголошує, що фінансування таких важливих та чутливих видатків, як пенсійне забезпечення, зарплати та стипендії також зросте.

Бюджет Пенсійного фонду збільшиться на 31 млрд грн, зокрема на доплати військовим пенсіонерам передбачено 10,6 млрд грн та ще 2,5 млрд грн – на перерахунок пенсій чорнобильцям. Середньомісячна зарплата складе 15 258 грн, а студенти вишів отримуватимуть мінімум 2 тис. грн.

«Показово, що фінансування сектору оборони складе 5,95% ВВП, або понад 319 млрд грн, це рекордна сума. Зокрема на збільшення зарплат військовим передбачено понад 11 млрд грн, на розвиток озброєння витратять майже 33 млрд грн. Це дуже важливий чинник в умовах російської агресії. І вперше до бюджету закладено фінансування придбання житла для всіх переселенців-учасників АТО/ООС, які його потребують», – сказав Мельничук.

Також він наголосив, що у проєкті бюджету на наступний рік зберігається курс на стимулювання розвитку економіки. Зокрема це стосується програм підтримки підприємців, таких як «5-7-9», дешевого кредитування для фермерів, підтримки креативних індустрій. Свій внесок у розвиток економіки зробить і запланована масштабна розбудова інфраструктури по всій країні.

За словами Мельничука, регламент передбачає розгляд проєкту Держбюджету не пізніше ніж через 5 днів після подання. Таким чином парламент розгляне його на пленарному засіданні орієнтовно 21 вересня.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy