Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Держбюджет-2022: Підвищення стипендій та рекордні кошти на зарплати вчителям

  • 10441
Держбюджет-2022: Підвищення стипендій та рекордні кошти на зарплати вчителям

Поступове збільшення зарплат вчителям і стипендій, субвенції на реформу шкільного харчування, на розвиток навчально-практичних центрів закладів профтехосвіти, розвиток інклюзії та безбар’єрності – такі видатки передбачені в Держбюджеті-2022 в галузі освіти.
Про це розповів заступник голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин.

«Загалом на освіту в бюджеті заплановано виділити майже 185,6 млрд грн, що на 17 млрд грн більше, ніж минулого року. Тобто освітній кошторис поступово зростає. До речі, за рекомендаціями ООН і ЮНЕСКО, для сталого розвитку системи освіти, аби вона забезпечувала потреби суспільства, рекомендується, щоб бюджет на освіту становив 7% від ВВП. Ми близькі до цього зараз», – сказав він.

Як зауважив Сергій Колебошин, найбільша стаття в бюджеті – зарплати вчителів, так звана освітня субвенція: «У нас 428 тис. вчителів, які отримують зарплату за кошти бюджету. На це виділяють 108 млрд грн, що на майже 8,5 млрд грн більше, ніж торік. Власне, вперше в історії ця субвенція більша за 100 млрд. Тому очікуємо збільшення зарплат вчителів, які сьогодні разом з медиками є другою армією, після військових, ясна річ», – повідомив політик.

Також вперше за багато років поступово збільшуватимуться стипендії студентам закладів вищої та професійно-технічної освіти: для ЗВО – до 2 тис. грн, підвищені стипендії — до 2,55 тис. грн, для профтехосвіти — до 1,25 тис. грн.

«Це суттєва підтримка для профтехів, розвиток яких безперечний пріоритет для Президента. Адже в нас шалена нестача робітничої ланки. Приблизно 70% молоді навчаються у вишах, а решта – у професійній освіті. І зовсім навпаки, наприклад, у Німеччині. Ми маємо розуміти, що комфортну державу розбудовуватимуть не тільки люди з вищою освітою, а ті, хто прийде з профтехів. Юристи, теоретики, фінансисти важливі, але мають бути люди, які просто беруть і роблять», – пояснив заступник голови комітету.

Сергій Колебошин повідомив, що у бюджеті на наступний рік з’явилися дві нові програми субвенцій: 1,5 млрд грн для місцевих громад і керівників шкіл на оновлення харчоблоків за реформою системи шкільного харчування, якою опікується перша леді. І ще 1,5 млрд грн на пожежну безпеку. Це системна проблема будь-яких об’єктів, але насамперед шкіл і садочків, тож держава допоможе громадам її вирішити, впевнений депутат.

Серед позитивних моментів бюджету на освіту – збільшено обсяг субвенції «Спроможна школа для найкращих результатів» на 365 млн грн, 100 млн на продовження робіт по президентському університету, 250 млн грн субвенції для навчально-практичних центрів закладів профтехосвіти, збільшення з 7 млрд грн до майже 9 млрд грн на інклюзію та безбар’єрність в освіті (йдеться про зарплати вчителів та асистентів дітей з особливими освітніми потребами, соціальну підтримку таких осіб, освіту для дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні).

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy