Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Держбюджет-2022 отримає додаткові 18 млрд грн завдяки законопроєкту №5600 – Данило Гетманцев

  • 5650
Держбюджет-2022 отримає додаткові 18 млрд грн завдяки законопроєкту №5600 – Данило Гетманцев

Посилення оподаткування на видобуток руди, що передбачає ухвалений законопроєкт №5600 про наповнення бюджету, відповідає інтересам суспільства. Про це на брифінгу в кулуарах парламенту розповів очільник Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Податок на руду має залежати від вартості цієї руди на світових ринках. До сьогодні в Україні він не залежав – рудовидобувники сплачували трохи більше 2 доларів податку за 1 тонну не залежно від вартості. Якби норма із закону №5600 діяла на початку року, то видобувники мали б сплатити державі до 20 млрд грн, оскільки руда в цьому році коштувала більше 200 доларів. Таким чином, цей закон дійсно антиолігархічний», – заявив він.

Данило Гетманцев подякував колегам по парламенту, які підтримали цей законопроєкт. Адже на кожній стадії його ухвалення був шалений опір з боку надвеликого бізнесу.

«Врешті-решт перемогла Україна. Мене обурює позиція колег, які з одного боку вимагають підвищення зарплат медикам та вчителям, а також пенсій. Вимагають прозорих правил ведення бізнесу і одного для всіх закону. А з іншого боку відверто лобіюють корупційні поправки великого бізнесу, які були ними ж внесені до податкового кодексу в минуле скликання парламенту. Це не шизофренія, це – лукавство, яке виведене на такий державний рівень. Люди все це бачать та розуміють, відчувають брехню, – наголосив він.

Очільник фінансового комітету уточнив, що завдяки реалізації цього антиолігархічного законопроєкту у Держбюджет 2022 року має додатково надійти 18 млрд грн.

«Норми цього закону вступають в силу не одразу. Там різні терміни набуття чинності», – зазначив Данило Гетманцев.

Нагадаємо, що парламент ухвалив у цілому ресурсний законопроєкт №5600, який передбачає оподаткування надвеликого бізнесу, надр, знищення тих політично корупційних пільг, що накопичувались в Податковому кодексі протягом десятиліть, та дозволить залучити в бюджет додаткові гроші на розвиток інфраструктури і підтримку людей.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy